خبر های فوری:

پنجشنبه, ۱۸ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۱۲:۰۲

میلیون‌ها گوشی اندروید با بدافزار راهی بازار شدند

میلیون‌ها گوشی اندروید با بدافزار راهی بازار شدند

خبرها حاکی از این است که شرکت‌های تولید کننده گوشی‌های اقتصادی اندروید، به دلیل سیاست‌های سرمایه‌گذاری، از بدافزارهایی استفاده کرده است که باعث بروز مشکلاتی برای کاربران شده است.

 به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از رویترز، کارشناسان و محققان شرکت امنیت سایبری جهان که در ژاپن قرار دارد، اخیرا از افزایش تعداد دستگاه‌هایی خبر داده است که به طور پیش فرض دارای بدافزار هستند و مشکلات زیادی را برای کاربران فراهم کرده است.

وجود نرم افزارهای آلوده به بدافزار در گوشی‌ها به طور پیش فرض به این دلیل صورت می‌گیرد که اخیرا شرکت‌هایی که دستگاه‌های اندرویدی تولید می‌کنند، در رقابت شدیدی با یک دیگر قرار دارند. این شرکت‌ها برای جذب کاربر سعی دارند تا بتوانند محصولات خود را با کمترین قیمت عرضه کنند.

به همین دلیل کمپانی‌های تولید کننده گوشی‌های اندرویدی با برون سپاری توسعه نرم افزار و یا استفاده از فریمورهای رایگان سعی دارند تا محصولات را با قیمت کمتر به دست کاربران برسانند.

این بدافزارها باعث می‌شود تا هکرها و یا مجرمان سایبری به صورت محدود دستگاه‌های اندرویدی را کنترل کنند و حتی بتوانند به اطلاعات و فایل‌های کاربران نیز دسترسی پیدا کنند.

متاسفانه این بدافزارها به راحتی از روی تلفن‌های همراه پاک نمی‌شوند به همین دلیل محققان شرکت Trend Micro به کاربران توصیه می‌کنند حتما به سراغ خرید گوشی‌هایی با برند قوی و زنجیره تامین مناسب بروند.

برتینا

→ خواندن مطلب قبلی

به احتمال زیاد گوگل پلی رفع فیلتر شود

خواندن مطلب بعدی ←

هوش مصنوعی، رقیب احتمالی متخصصان قلب و عروق می‌شود!

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین