خبر های فوری:

شنبه, ۲۰ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۱۱:۰۷

هوش مصنوعی، رقیب احتمالی متخصصان قلب و عروق می‌شود!

هوش مصنوعی، رقیب احتمالی متخصصان قلب و عروق می‌شود!

پژوهشگران دانشگاه ادینبرو اظهار کردند که با طراحی یک الگوریتم برای هوش مصنوعی آن را قادر ساختند تا بتواند حمله قلبی را با دقت ۹۹.۶ درصد تشخیص دهد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از مدیکال اکسپرس، با طراحی یک الگوریتم جدید توسط پژوهشگران حملات قلبی با سرعت بیشتری قابل تشخیص خواهند بود. سازندگان  الگوریتم مذکور می‌گویند این هوش مصنوعی می‌تواند فشار کاری را در بخش اورژانس کاهش داده و همچنین درد و فشار را در قفسه سینه بیماران کمتر کند.

از این ابزار در حال حاضر برای تشخیص حملات قلبی، از اندازه گیری سطح پروتئین استفاده می‌کند. یکی از مهم‌ترین موادی که کار با این ابزار را راحت کرده است، وابسته نبودن این پروتئین به سن، جنسیت و سایر ویژگی‌های فردی است.

تحقیق‌ها و بررسی‌های مختلفی که روی بیماران انجام شده است نشان می‌دهد که زنان نسبت به مردان ۵۰ درصد بیشتر در معرض خطر تشخیص اشتباه هستند.

پروفسور نیلش سامانی مدیر پزشکی بنیاد قلب بریتانیا در ارتباط با این پژوهش گفت:

درد قفسه سینه در بیماران یکی از رایج‌ترین دلایل برای مراجعه افراد به اورژانس است. در حال حاضر پزشکان با مشکل جداسازی بیمارانی که در معرض خطر حمله قلبی قرار دارند از کسانی که دلایلی دیگری برای درد قفسه سینه دارند مواجه هستند. این هوش مصنوعی می‌تواند سرعت کار پزشکان را افزایش دهد.

عبداللهی

→ خواندن مطلب قبلی

میلیون‌ها گوشی اندروید با بدافزار راهی بازار شدند

خواندن مطلب بعدی ←

اولین گوشی تاشوی گوگل با برچسب قیمتی ۱۷۹۹ دلار معرفی شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین