مایکروسافت برای ساخت ابرکامپیوتر ChatGPT صدها میلیون دلار هزینه کرد

مایکروسافت برای طراحی و ساخت ابر کامپیوتری که ChatGPT اطلاعات و داده‌های خود را از آن می‌گیرد، صدها میلیون دلار هزینه کرده است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از بلومبرگ، مایکروسافت برای اینکه بتواند قدرت پردازشی چت بات ChatGPT را تامین کند، ابر کامپیوتر قدرتمندی را با صرف صدها میلیون دلار ساخته است. ردموندی‌ها با انتشار یک بیانیه اعلام کرده که از یک ابرکامپیوتر جدید قدرتمند در زیر ساخت هوش مصنوعی شرکت Open AI استفاده کرده است.

به گفته مایکروسافت، سیستم‌هایی که برای چت بات جدید چت جی پی تی طراحی شده است، به مرور زمان قدرتمند می‌شود و عملکرد بهتری را ارائه می‌کند. این شرکت برای ساخت ابرکامپیوتر جدید خود هزاران پردازنده گرافیکی انویدیا را به یکدیگر متصل کرده است و آن‌ها وارد زیرساخت ابری آژور کرد. ردموندی‌ها اظهار داشتند که ابر کامپیوتر جدید آن‌ها به ابزارهایی مانند ChatGPT و چت بات مرورگر بینگ کمک می‌کند تا توانایی‌هایی قابل توجه‌ای را ارائه کنند.

در نهایت، قائم مقام مایکروسافت اعلام کرده که این شرکت برای ساخت چند صد میلیون دلار برای پروژه مذکور هزینه کرده است. البته ناگفته نماند این مبلغ تنها بخش کوچکی از درآمدهای مایکروسافت به شمار می‌رود. اما با این حال، ردموندی‌ها با این سرمایه گذاری‌ها نشان دادند که نسبت به آینده هوش مصنوعی خوشبین هستند.

→ خواندن مطلب قبلی

پشتیبانی از NFT ها در فیسبوک و اینستاگرام به پایان می‌رسد

خواندن مطلب بعدی ←

تعدیل نیرو در متا ادامه دارد؛ اخراج ۱۰ هزار کارمند دیگر

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *