خبر های فوری:

یکشنبه, ۱۴ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۱۳:۲۱

تعدیل نیرو در متا ادامه دارد؛ اخراج ۱۰ هزار کارمند دیگر

تعدیل نیرو در متا ادامه دارد؛ اخراج 10 هزار کارمند دیگر

متا به رهبری مارک زاکربرگ در دور جدید تعدیل کارمندان و کارکنان، به زودی ۱۰ هزار کارمند دیگر را اخراج می‌کند. متا در حالی می‌خواهد ۱۰ هزار نفر دیگر را اخراج کند که پیش‌تر حدود ۱۱ هزار کارمند را از این شرکت کنار گذاشته بود.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، متا که به تازگی به پشتیبانی از NFT ها در اینستاگرام و فیسبوک پایان داده است، به دلیل بی ثباتی اقتصادی مجددا بخش زیادی را اخراج می‌کند. مارک زاکربرگ در این مورد اظهار داشت: رهبران سازمان، برنامه‌های تجدید ساختار خود را با تمرکز روی لغو پروژه‌های با اولویت پایین و کاهش نرخ استخدام اعلام خواهند کرد.

مارک زاکربرگ می‌گوید که موقعیت شغلی که در انتظار جذب نیرو بودند، از بین می‌روند و دیگر فردی برای این موقعیت‌های شغلی استخدام نخواهند شد. بر اساس گزارش‌ها، متا در تلاش است که هزینه‌های خود را در سال جاری میلادی کاهش دهد. طبق اسناد SEC، هزینه‌های این شرکت در سال ۲۰۲۳ در محدوده ۸۶ تا ۹۲ میلیارد دلار خواهد بود.

گفتنی است که متا در دوران همه‌گیری کرونا مانند بسیاری از شرکت‌های فناوری نیروهای بسیاری را جذب کرد. اما در دوران پسا کرونا، اوضاع این شرکت به خوبی پیش نرفت و استقبال از خدمات شرکت‌های فناوری به شکل چشمگیری کاهش پیدا کرد. در همین راستا، متا به همراه بسیاری دیگر از غول‌های فناوری بخش زیادی از کارمندان خود را اخراج کردند.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

مایکروسافت برای ساخت ابرکامپیوتر ChatGPT صدها میلیون دلار هزینه کرد

خواندن مطلب بعدی ←

هوش مصنوعی GPT-4 توسط OpenAI رونمایی شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین