خبر های فوری:

شنبه, ۲۰ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۱۱:۵۱

هوش مصنوعی گفتاری متن باز متا، ۴ هزار زبان مختلف را شناسایی می‌کند

هوش مصنوعی گفتاری متن باز متا، 4 هزار زبان مختلف را شناسایی می‌کند

هوش مصنوعی جدید متا نسخه‌ی تغییر یافته‌ای از چت جی پی تی نیست بلکه این پروژه یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های غول رسانه اجتماعی است که می‌تواند بیش از ۴ هزار زبان را تشخیص داده و گفتار را به متن تبدیل کند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از  انگجت، شرکت متا می‌گوید:

امروز ما مدل‌ها و کدهای خود را به‌طور عمومی به‌ اشتراک می‌گذاریم تا دیگران در جامعه‌ی تحقیقاتی بتوانند از آن‌ها براساس نیازشان استفاده کنند. امیدواریم با این اقدام، به حفظ‌ تنوع زبانی باورنکردنی جهان کمک کوچکی کرده باشیم.

این بزار با داشتن کدنویسی‌ها و الگوریتم‌های متنوع می‌تواند می‌تواند مطالب را به درستی دسته‌بندی و فرآیند تبدیل صوت به متن را انجام دهد. در حال حاضر متا از یک رویکرد غیرمتعارف برای این ابزار استفاده کرده است. این رویکرد به این صورت است که صداهای ضبط شده متون مذهبی را جمع آوری کرده و به وسیله آن فرایند ترجمه را انجام می‌دهد.

متا با استفاد از همین رویکرد توانسته است زبان‌هایی که می‌تواند پشتیبانی کرد را به ۴ هزار زبان، ارتقاء دهد. متا اظهار داشته است که این هوش مصنوعی جدید کاملا بی عیب و نقص نبوده و به طبع مانند هر ابزار دیگری در فرآیند تبدیل صوت به متن دچار خطا خواهد شد.

متا اظهار کرده است که هدف از ارتقاء این ابزار این است که روزی برسد، تمامی افراد جهان بتوانند فاکتور از زبان مادری اصلی، همه چیز را یاد گرفته و با مردم سراسر جهان ارتباط بر قرار کنند.

برتینا

→ خواندن مطلب قبلی

ایتالیا درباره ابزارهای هوش مصنوعی تحقیق می‌کند

خواندن مطلب بعدی ←

تولید هیدروژن پاک و گرافن با کربن زدایی

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین