ایتالیا درباره ابزارهای هوش مصنوعی تحقیق می‌کند

ایتالیا درباره ابزارهای هوش مصنوعی تحقیق می‌کند

سازمان حفاظت ایتالیا اعلام کرده است که قصد دارد تا پلتفرم‌های هوش مصنوعی را به طور کامل بررسی کند. همچنین این سازمان قصد استخدام کارشناسان هوش مصنوعی را نیز دارد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از Cybernews، ایتالیا در ماه مارس استفاده از چت جی‌پی‌تی را به طور موقت ممنوع کرد. حالا سختگیری‌های بیشتری از جانب دولت این کشور بر روی ابزارهای هوش مصنوعی اعمال می‌شود. 

گارانته، سازمان حفاظت از داده‌های ملی است و در حال حاضر بر روی قانون حریم خصوصی داده‌ها در اروپا، در حال نظارت است. گارانته نخستین سازمانی بود که تیک تاک را در اروپا محدود کرده و استفاده از چت جی‌پی‌تی را ممنوع کرد. 

یکی از اعضاء این سازمان به نام آگوستینو گیلیا، درباره تحقیقات گسترده بر روی ابزار هوش مصنوعی اینگونه بیان داشته است:

ما تصمیم داریم بررسی وسیعی از اپلیکیشن‌های هوش مصنوعی ماشین یادگیری و مولدی انجام دهیم که به طور آنلاین در دسترس قرار دارند. ما می‌خواهیم بدانیم آیا این ابزارهای جدید به موضوعات مرتبط با حفاظت از داده و پیروی از قانون حریم خصوصی توجه می کنند یا خیر و همچنین در صورت نیاز تحقیقاتی جدید آغاز می کنیم.

در حال حاضر این اقدامات برای کنترل شیوه فعالیت ابزار هوش مصنوعی انجام می‌شود. هوش مصنوعی امروزه در حال پیشرفت روز افزون است و از همین رو سازمان‌های حفاظت اطلاعات ملی در سراسر دنیا در صدد این هستند که مطمئن شوند این ابزار اطلاعات ملی و حریم خصوصی افراد را تهدید نمی‌کند. پیشتر نیز شاهد نگرانی های مدیر چت جی پی تی در دخالت این ابزارها در انتخابات بودیم.

→ خواندن مطلب قبلی

کوالکام احتمالا معماری اسنپدراگون ۸ نسل ۴ را عوض می‌کند

خواندن مطلب بعدی ←

هوش مصنوعی گفتاری متن باز متا، ۴ هزار زبان مختلف را شناسایی می‌کند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *