رتبه سرعت اینترنت همراه ایران در جهان ۹ پله صعود کرد

رتبه سرعت اینترنت همراه ایران در جهان 9 پله صعود کرد

بر اساس گزارش وب‌سایت اسپیدتست در سپتامبر، وضعیت اینترنت همراه ایران در ماه گذشته رشد چمشگیری داشته و با صعود ۹ پله‌ای به رتبه ۶۷ جهان رسیده است. در حال حاضر میانگین سرعت اینترنت همراه در کشورمان به ۴۹.۳۳ مگابایت بر ثانیه می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از اسپیدتست، میانگین جهانی سرعت اینترنت سیار در جهان در ماه سپتامبر به ۸۴.۶۰ مگابایت بر ثانیه و اینترنت ثابت به ۱۴۳.۴۳ مگابایت بر ثانیه رسیده است. در حال حاضر در بخش اینترنت ثابت، کشورهای سنگاپور، شیلی و هنگ‌کنگ به ترتیب با بهره‌مندی از سرعت ۲۹۴، ۲۸۹ و ۲۷۴ مگابایت بر ثانیه در رتبه‌های اول تا سوم جهان قرار دارند. در انتهای لیست رتبه‌بندی اینترنت ثابت هم کشورهای بروئندی، ترکمنستان و کوبا به چشم می‌خورند.

در صدر رتبه‌بندی کشورها بر اساس اینترنت موبایل نیز کشور امارات قرار دارد. میانگین سرعت اینترنت همراه در این کشور به ۲۸۶ مگابایت بر ثانیه می‌رسد. پس از امارات نیز کشورهای قطر ،کره جنوبی، بلغارستان، نوروژ،  کویت، چین و دانمارک نیز به ترتیب در رده‌های دوم تا هشتم قرار گرفته‌اند. در انتهای لیست رتبه‌بندی کشورها از نظر اینترنت موبایل هم هائیتی، ونزوئلا و افغانستان به چشم می‌خورند. سرعت نت همراه در این سه کشور به ترتیب به ۱۱.۹۳، ۹.۵۸ و ۷.۹۸ مگابایت بر ثانیه می‌رسد.

وضعیت  سرعت اینترنت همراه و ثابت در ایران در سپتامبر ۲۰۲۲

وضعیت سرعت اینترنت ثابت کشورمان در ماه سپتامبر کمی بهتر شده است. بر اساس نتایج اسپیدتست، میانگین سرعت نت ثابت در ایران در ماه سپتامبر، ۲۳.۴۷ مگابایت بر ثانیه گزارش شده است و کشورمان در این بخش با صعود سه‌ پله‌ای در جایگاه ۱۴۲ جهان قرار دارد.

وضعیت اینترنت همراه در ایران در سپتامبر شرایط مطلوبی‌تری را نسبت به شبکه ثابت داشته است. میانگین سرعت اینترنت همراه در ایران هم‌اکنون به ۴۹.۳۳ مگابایت بر ثانیه رسیده است و کشورمان در این بخش در رتبه ۶۷ جهان قرار دارد. با افزایش سرعت در نت همراه، ایران در این بخش صعودی ۹ پله‌ای را نسبت به ماه آگوست تجربه کرده است.

→ خواندن مطلب قبلی

اپل رسما از آیپد پرو ۲۰۲۲ رونمایی کرد

خواندن مطلب بعدی ←

ابزارهای جدید ادوبی برای ساخت اشیاء سه‌بعدی در متاورس رونمایی شدند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *