عیسی زارع‌پور: سرعت اینترنت افزایش پیدا کرده است

عیسی زارع‌پور: سرعت اینترنت افزایش پیدا کرده است

عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که حدود چند وقت پیش گفته بود در حال حاضر چیزی به نام اینترنت ملی وجود ندارد، در اظهار نظر جدیدی اعلام کرد سرعت اینترنت کشورمان افزایش پیدا کرده است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از ایسنا، زارع پور در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت گفت که  سرعت اینترنت کشورمان به طور متوسط ۲۷ مگابایت بر ثانیه است. وی البته اظهار داشت که به طور دقیق از افزایش سرعت اینترنت اطلاع چندانی ندارد.

زارع پور با بیان اینکه وزارت ارتباطات در حال حاضر پروژه زیربنایی انتقال فناوری فیبر نوری به منازل و کسب و کارها را پیگیری می‌کند، تاکید داشت که چند پروژه فیبر نوری در هفته اول به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با شتاب گرفتن پروژه‌های مذکور، وضعیت اینترنت ثابت کشور بهبود خواهد یافت و مردم سرعت‌های چند ده برابری و حتی چند صد برابری را تجربه خواهند کرد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به برنامه‌های مفصل وزارت ارتباطات برای توسعه زیرساخت‌های ارتباطی بین شهری و زیرساخت‌های دسترسی به اینترنت اشاره کرد. به گفته زارع‌پور، این وزارتخانه برنامه‌های مختلفی را برای بهبود کیفیت اینترنت در بازه‌های زمانی میان و بلند مدت در نظر گرفته است.

گفتنی است که زراع‌پور به موضوع اختلال پیش آمده در اینستاگرام کاربران ایرانی اشاره کرد و در این باره گفت: در  رابطه با تامین ترافیک و تامین باند پلتفرم‌های خارجی در چند روز گذشته، در تامین اینترنت داخلی چند ساعت تاخیر ایجاد و برطرف شد.

→ خواندن مطلب قبلی

تبلت موتو تب G62 موتورولا با نمایشگر ۱۰.۶ اینچی معرفی شد

خواندن مطلب بعدی ←

گوشی ریلمی ۹i 5G معرفی شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *