خبر های فوری:

شنبه, ۲۰ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۱۱:۴۹

کامیپوتر سبز اینتل معرفی شد؛ ۹۰ درصد قطعات این دستگاه قابل بازیافت هستند

کامیپوتر سبز اینتل معرفی شد؛ 90 درصد قطعات این دستگاه قابل بازیافت هستند

اینتل با برگزاری یک رویداد در کشور چین، از کامپیوتر سبز خود که ۹۰ درصد از قطعات آن امکان بازیافت دارند، رونمایی کرد. محصول جدید این شرکت اثر زیست محیطی پایینی دارد و ضرر کمتری به محیط می‌رساند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از تامز هاردوار، کامپیوتر سبز با همکاری شرکت‌های اینتل، ایسر و Tshighua Tongfong طراحی شده است. حدود ۹۰ درصد از قطعات به کار رفته در این دستگاه قابل بازیافت هستند و کاربران برای انجام کارهای روزمره می‌توانند از آن استفاده کنند.

امروزه بسیاری از شرکت‌های فناوری با اجرای طرح‌ها و پروژه‌هایی به دنبال آن هستند تا سهم کوچکی در پاکسازی آلودگی و حذف کربن از جهان داشته  باشند. در همین راستا، اینتل از جدیدترین محصول خود که کامپیوتر سبز نام دارد، رونمایی کرد. نسخه رونمایی شده این دستگاه به یکی از پردازنده‌های نسل دوازدهم آلدرلیک مجهز شده است. البته گفته شده که کامپیوتر مذکور با پردازنده‌های مختلفی از Core i5 تا Core i9 پیکربندی می‌شوند.

گفتنی است که محصول جدید اینتل با بهره‌مندی از نرم‌افزار  Intel Green Computer Software Control Center، این امکان را دارد که بار کاری را تشخیص داده تا عملکرد سیستم بر اساس آن تنظیم شود. با وجود این نرم‌افزار، انرژی کامپیوتر بهره‌وری بهتری دارد. گفتنی است که با وجود مادربرد چاپی، تعداد قطعات این دستگاه از ۱۸۰۰ به ۱۴۰۰ قطعه رسیده و انرژی مادربرد هم حدود ۶ درصد افزایش یافته است.

اینتل می‌گوید که مادربرد این کامپیوتر نسبت به یک مادربرد ATX معمول، ۳۶ درصد کوچک‌تر بوده و نیز سیستم تغذیه گالیم نیترید آن هم نسبت به یک PSU ATX عادی، ۷۰ درصد کوچک‌تر است. در نهایت این کامپیوتر فقط به انداز‌ای ۷ لیتر گنجایش دارد و از ۴ پیچ استفاده می‌کند.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

گوشی نوکیا G22 با قابلیت تعمیرپذیری بالا معرفی شد

خواندن مطلب بعدی ←

محدودیت‌های چت بات مرورگر بینگ کاهش پیدا کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین