سنگین‌ ترین ماهی استخوانی تاریخ در نزدیکی یک جزیره پرتغالی کشف شد

سنگین‌ ترین ماهی استخوانی تاریخ در نزدیکی یک جزیره پرتغالی کشف شد

سنگین‌ ترین ماهی استخوانی تاریخ متعلق به یک خورشید ماهی که لاشه بی جان آن در نزدیکی یکی از جزایر کشور پرتغال کشف شده است. این ماهی با وزنی نزدیک به ۳ تن، یکی از غول‌پیکرترین موجودات در زیر آب‌ها بوده است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از لایو ساینس، سنگین‌ ترین ماهی استخوانی تاریخ با نام علمی Mola alexandrine در ۹ دسامبر ۲۰۲۱ در سواحل جزیره فیالی و به صورت یک لاشه بی جان کشف شده بود. پس از پیدا شدن این جانور دریایی، محققان گروه طبیعت گرایان آتلانتیک اعلام کردن که لاشه سنگین این خورشید ماهی را برای تحقیقات و بررسی بیشتر به بندر می‌برند.

حالا پس گذشت بیش از یک سال، محققان اطلاعات و جزئیات بیشتری را از Mola alexandrine منتشر کرده‌اند. بر اساس اعلام دانشمندان و محققان، این خورشید ماهی حدودا ۳.۵ متر طول داشته و وزن آن هم به طور دقیق ۲۷۴۴ کیلوگرم بوده است. به غیر از مشخصات و ویژگی‌های ظاهری، دانشمندان برای کسب اطلاعات بیشتر از این آفتاب ماهی، از DNA آن هم نمونه‌برداری کردند.

گفتنی است که محققان در مورد علت نام‌گذاری این دست از جانوران دریایی هم توضیحاتی را ارائه دادند. بر اساس نظر آن‌ها، این نوع از جانوران دریایی به دلیل اینکه در زیر نور آفتاب آرام می‌گیرند به خورشید ماهی مشهور شده‌اند. خورشید ماهی‌ها مدت‌های طولانی را در آب‌های سرد و مکان‌های عمیق به دنبال غذا شنا می‌کنند و به همین دلیل است که پس از قرار گرفتن در زیر نور آفتاب، گرم شده و آرام می‌گیرند.

→ خواندن مطلب قبلی

رئیس سازمان فضایی: ساخت منظومه‌ ماهواره‌ای در برنامه‌های فضایی ایران قرار دارد

خواندن مطلب بعدی ←

فسیل از اولین ساعت هوشمند خود با سیستم عامل Wear OS 3 رونمایی کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *