خبر های فوری:

جمعه, ۱۹ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۲۱:۱۳

گوگل پلی امکان استفاده از سیستم پرداخت جایگزین را برای توسعه دهندگان خود فراهم کرد

گوگل پلی امکان از سیستم پرداخت جایگزین را برای توسعه دهندگان خود فراهم کرد

گوگل که به تازگی تغییرات جزئی را در لوگوی فروشگاه گوگل پلی را ایجاد کرده است، آزمایش جدید را برای این استور آغاز کرده است که توسعه دهندگان اپلیکیشن‌های اندرویدی با استفاده از آن می‌توانند پرداخت‌ها درون برنامه‌ای خود را از طریق سیستم‌های پرداخت شخص ثالث انجام دهند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از وب‌سایت ۹to5google، توسعه‌دهندگان و برنامه نویسان اپلیکیشن‌های اندرویدی در گوگل پلی به یک گزینه جدید به نام User Choice Billing دسترسی خواهند داشت که با انتخاب آن می‌توانند از سیستم‌های جایگزین پرداخت برای پرداخت‌های درون برنامه‌ای پلی استور استفاده کنند. البته کاربران برای پرداخت‌های درون برنامه‌ای همچنان می‌توانند از سیستم پرداخت گوگل هم استفاده کنند.

البته این قابلیت فعلا در کشورهای محدودی از جمله استرالیا، هند، ژاپن و کشورهای اروپایی برای توسعه‌دهندگان در دسترس قرار گرفته است و افراد برای استفاده از آن باید در این طرح ثبت نام کنند.

سخنگوی گوگل در مورد قابلیت جدید پلی استور اظهار داشت که سیستم عامل اندروید باتوجه به متن باز بودن آن، قابلیت‌های منحصر به فردی دارد و ما به تکامل پلتفرم خود و افزایش انتخاب‌های موجود برای توسعه‌دهندگان و کاربران ادامه می‌دهیم.

وی افزود:

در مرحله بعدی از آزمایش برنامه صورت‌حساب انتخابی کاربر گوگل پلی، تمام توسعه‌دهندگان غیربازی می‌توانند یک گزینه پرداخت اضافی در کنار سیستم پرداخت گوگل برای کاربران خود در استرالیا، ژاپن، هند، اندونزی و منطقه اقتصادی اروپا ارائه کنند. در ماه‌های آینده، موارد بیشتری را به اشتراک خواهیم گذاشت.

گفتنی است که یکی از مزایای این روش، دریافت کارمزد کمتر از توسعه دهندگان اپلیکیشن‌های بازی است. توسعه دهندگان با انتخاب گزینه روش‌های پرداخت جایگزین، فقط ۴ درصد کارمزد پرداخت می‌کنند، این در حالی است که هم‌اکنون استورهای اپلیکیشن چیزی بین ۱۵ تا ۳۰ درصد از توسعه دهندگان کارمزد دریافت می‌کنند.

البته ناگفته نماند که گوگل اعلام کرده روش‌های جایگزین باید با استانداردهای امنیتی پرداخت PCI-DSS مطابقت داشته و بخش پشتیبانی همواره در دسترس مشتریان قرار داشته باشد.

برتینا

→ خواندن مطلب قبلی

فیفا به زودی پلتفرم NFT خود را راه‌اندازی می‌کند

خواندن مطلب بعدی ←

گوشی سامسونگ گلکسی واید ۶ با دوربین سه‌گانه و نمایشگر ۹۰ هرتزی معرفی شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین