جایگزینی کلمه عبور به جای گذرواژه، ترفند جدید گوگل برای افزایش امنیت حساب

گوگل با ارایه راهکار جدید سعی دارد تا کاربران را از شر گذرواژه  و همچنین  نگرانی بابت هک شدن حساب، برای همیشه خلاص شوند. در این روش جدید فقط کافی است که کاربران هنگام ورود به سیستم جدید از طریق یک دستگاه معتبر احراز هویت کنند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از اینسایدر، دیگر کاربران برای ورود به حساب کاربری خود نیازی به یک رمز عبور جدید ندارند بلکه آن‌ها می‌توانند با کمک احزار هویت از طریق یک دستگاه قابل اعتماد یا اثر انگشت و حتی اسکن چهره به حساب کاربری خود وارد شوند.

گوگل اعلام کرده است به زودی گذرواژه‌های قدیمی منسوخ شده و کلیدهای عبور جایگزین آن خواهد شد. در این حالت امکان هک شدن حساب کاربری به صفر رسیده و فقط اشخاص حقیقی می‌توانند وارد حساب کاربری خود شوند.

طبق گزارشات آسوشیتدپرس، کاربران نیازی نیست که کلید عبور را به خاطر بسپارند و یا جایی یادداشت کنند. این کلیدهای عبور در حساب گوگل فعال شده و زمانی که کاربران بخواهند از طریق ایمیل خود وارد سایتی شوند، کلید عبور دخیره شده در اکانت آن‌ها که به صورت پین کد، حسگر اثر انگشت و یا اسکن چهره است، به راحتی شرایط ورود را برای آن‌ها فراهم می‌کند.

→ خواندن مطلب قبلی

با رایانه های کوانتومی دیگر رسیدن به صفر مطلق یک رویا نیست!

خواندن مطلب بعدی ←

استیو وزنیاک: اگر می‌خواهید ببینید که هوش مصنوعی برای کشتن شما تلاش می‌کند، یک تسلا بگیرید!

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *