گوگل روی شرکت رقیب OpenAI سرمایه‌گذاری می‌کند

گوگل روی شرکت رقیب OpenAI سرمایه‌گذاری می‌کند

شرکت OpenAI به واسط معرفی و عرضه عمومی هوش مصنوعی ChatGPT بر سر زبان‌ها افتاده است و بسیاری از افراد حالا این شرکت را می‌شناسند. این شرکت که به طور تخصصی در زمینه هوش مصنوعی کار می‌کند، با استقبال خوبی از سوی مایکروسافت مواجه شده است و این احتمال وجود دارد که مایکروسافت روی چت‌بات معروف این شرکت سرمایه‌گذاری کند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن، گزارش‌ها حاکی از آن است که گوگل هم برای رقابت با مایکروسافت و مقابله با ChatGPT قصد دارد روی شرکت رقیب OpenAI حدود ۳۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری کند. این شرکت که توسط کارمندان سابق OpenAI تاسیس شده است، Anthropic نام دارد.

گوگل با پرداخت ۳۰۰ میلیون دلار می‌تواند ۱۰ درصد از سهام Anthropic را به دست می‌آورد و این شترک ملزم خواهد بود که منابع رایانش ابری خود را از غول موتورهای جستجو خریداری کند.

شرکت Anthropic  روی چت بات همه‌منظور خود به Claude کار می‌کند. این چت عملکردی شبیه به ChatGPT دارد و در همین راستا  از آن به عنوان رقیب بالقوه هوش مصنوعی شرکت  OpenAI یاد می‌شود. البته هنوز مشخص نیست که غول موتورهای جستجو این چت‌بات را به سرویس‌های خود اضافه می‌کند یا خیر.

گفتنی است که شرکت رقیب OpenAI در سال ۲۰۲۱ و توسط داریو آمودی شروع به کار کرد. داریو آمودی که پیشتر به عنوان معاون تحقیقات در  OpenAI کار می‌کرد، Anthropic را با همکاری تام براون، مهندس ارشد مدل‌های زبان هوش مصنوعی  GPT-3 تاسیس شد.

→ خواندن مطلب قبلی

شبیه‌سازی سه ابر گاو در چین با امکان تولید ۱۸ تن شیر در سال

خواندن مطلب بعدی ←

گوشی پوکو X5 پرو ۵G با نمایشگر ۱۲۰ هرتزی آمولد معرفی شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *