خبر های فوری:

جمعه, ۱۹ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۲۱:۴۶

شبیه‌سازی سه ابر گاو در چین با امکان تولید ۱۸ تن شیر در سال

شبیه‌سازی سه ابر گاو در چین با امکان تولید 18 تن شیر در سال

دانشمندان و محققان چینی به منظور وابستگی کمتر به واردات گاو به کشورشان، سه ابر گاو با امکان تولید سالانه ۱۸ تن شیر را شبیه‌سازی کردند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از سی‌ان‌ان، پروژه موفقیت‌آمیز پروژه شبیه‌سازی ابرگاوها در چین به عنوان یک پیشرفت قابل توجه در صنعت لبنیات این کشور محسوب می‌شود و وابستگی این کشور به نژادهای وارداتی را کاهش می‌دهد. روزنامه دولتی Ningxia Daily با انتشار گزارشی اعلام کرد که این سه ابر گاو توسط دانشمندان دانشگاه علوم و فناوری کشاورزی و جنگلداری شمال غربی چین متولد شده‌اند. این سه گوساله در ۲۳ ژانویه سال جاری میلادی متولد شدند.

این سه ابر گاو که از  گاوهای هلندی از نژاد هلشتاین فریزین شبیه‌سازی شده‌اند، توانایی تولید ۱۸ تن شیر در سال را دارند. علاوه بر این، گاوهای جدید چینی در طول عمر خود می‌توانند ۱۰۰ تن شیر تولید کنند.

برای مقایسه، میزان شیری که توسط ابرهای گاوهای چینی تولید می‌شود، حدود ۱.۷ برابر یک گاو متوسط در ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۲۱ است. یکی از مقامات دولتی کشور چین می‌گوید که اولین گوساله شبیه‌سازی شده به دلیل اینکه اندازه بزرگی (۵۶.۷ کیلوگرم) داشت، با سزارین در ۳۰ دسامبر به دنیا آمد.

روزنامه دولتی گلوبال تایمز به نقل از جین یاپینگ، دانشمند ارشد این پروژه اظهار داشت که چین با این کار می‌تواند از بهترین گاوهای خود با روشی مقرون به صرفه شیر تولید کند. از هر ۱۰۰۰ گاو در چین، فقط ۵ گاو در طول عمر خود قادر به تولید ۱۰۰ تن شیر هستند و از این رو، آن‌ها می‌توانند منابع ارزشمندی برای شبیه‌سازی باشند.

بر اساس گزارش گلوبال تایمز، حدود ۷۰ درصد از گاوهای شیرده چین، از خارج به این کشور وارد می‌شوند.

برتینا

→ خواندن مطلب قبلی

تیک طلایی توییتر برای کسب‌ و کارها ۱۰۰۰ دلار خواهد بود

خواندن مطلب بعدی ←

گوگل روی شرکت رقیب OpenAI سرمایه‌گذاری می‌کند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین