محدودیت استفاده از سیستم عامل و مرورگر گوگل کروم در مدارس هلندی

محدودیت استفاده از سیستم عامل و مرورگر گوگل کروم در مدارس هلندی

مقامات و مسئولان هلندی استفاده از مرورگر و سیستم عامل گوکل کروم را به دلیل نگران‌های امنیتی و نقض حریم خصوصی افراد، محدود کردند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از نئووین، وزارت آموزش و پرورش هلند محدودیت‌هایی را برای استفاده از مرورگر کروم و سیستم عامل آن در نظر گرفته‌اند. هلندی‌ها این محدودیت‌ها را به دلیل جمع‌آوری داده‌ها از دانش‌آموزان و اشتراک‌گذاری اطلاعات با شرکای تبلیغاتی گوگل را اعمال کرده‌اند.

مقام‌های پارلمان هلند نامه‌ای را امضا کرده‌اند که در آن نگرانی‌های خود را توضیح داده و اقدامات مرتبط با حفظ حریم خصوصی و امنیت داده‌ها را توصیه کرده‌اند تا هنگام استفاده از مرورگر و سیستم‌عامل کروم، مدنظر قرار گرفته شوند.

البته مقامات هلندی تاکید داشتند که برای حل مشکلات و رفع محدودیت‌ها، جلسات مختلفی را با شرکت‌های فناوری از جمله گوگل، مایکروسافت و زوم برگزار کرده‌اند.

پس از اعمال محدودیت‌ها، گوگل موافقت کرده است که تا سال آینده نسخه جدیدی را برای مرورگر و سیستم‌عامل کروم منتشر کند. همچنین غول موتورهای جستجوی دنیا قول داده تا قوانین هلندی‌ها را رعایت و خود را ملزم به اجرا آن کنند. ناظر هلند هم مدعی شد که در صورت رفع موانع و مشکلات، اجازه دسترسی عمومی را صادر خواهد کرد.

گفتنی است دولت هلند همواره چالش‌هایی را برای شرکت‌های بزرگ فناوری ایجاده کرده است. به عنوان مثال، مقامات هلندی حدود چند ماه پیش اپل را به دلیل سیاست‌های انحصار طلبانه در اپ استور متهم و از این شکایت کرد.

→ خواندن مطلب قبلی

اولین مجموعه از تراشه‌های ۳ نانومتری جهان توسط سامسونگ معرفی شد

خواندن مطلب بعدی ←

لوگوی گوگل پلی به مناسبت ۱۰ سالگی این فروشگاه تغییر پیدا کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *