دولت فرانسه: توییتر را مسدود خواهیم کرد

فرانسه توئیتر را به مسدود شدن تهدید کرد

ژان نوئل بارو، اعلام کرده است که اگر توییتر قوانین سرویس‌های دیجیتال اروپا را نقض کند، استفاده از آن را در فرانسه مسدود خواهد کرد

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از یاهو، وزیر دیجیتال فرانسه، به دلیل تنش‌های ایجاد شده از بین توییتر و ایالت متحده آمریکا، به این پلتفرم هشدار داد که اگر طبق قوانین اعلام شده از ایالت متحده عمل نکند، دولت فرانسه مجبور است دسترسی کاربران به آن را مسدود کند.

ژان نوئل بارو درباره این بیانیه، اینگونه توضیح داد:

اخبار جعلی یکی از خطرناک ترین تهدیدهای موجود برای دموکراسی های ماست. اگر توئیتر به طور مرتب از قوانین ما سرپیچی کند در اتحادیه اروپا ممنوع خواهد شد.

در اظهارات بیان شده نشان می‌دهد که تنش‌ها بین کشورهای اروپایی و توییتر درحال شدت گرفتن است. همان طور که می‌دانید در سال گذشته این پلتفرم به قیمت ۴۴ میلیارد دار، توسط ایلان ماسک خریداری شد.

تمام تنش‌های ایجاد شده با این اپلیکیشن، به دلیل آن است که چند هفته پیش، توییتر اعلام کرد که دیگر از دستورالعمل اروپا برای اخبار جعلی پیروی نخواهد کرد و از این قرارداد خارج شد.

در جدیدترین اخبار نیز شاهد بیانی هایی مبنی بر محدودیت توییتر در ایلات متحده آمریکا بودیم. سایر شبکه‌های اجتماعی طبق قرارداد ایالت متحده عمل کرده و از دستورالعمل مبنی بر اخبار جعلی، پیروی خواهند کرد.

 

→ خواندن مطلب قبلی

 گوشی نوبیا N5 با دوربین ۵۰ مگاپیکسلی معرفی شد

خواندن مطلب بعدی ←

انویدیا: با هوش مصنوعی هر کسی می‌تواند برنامه‌نویس شود

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *