خبر های فوری:

پنجشنبه, ۱۸ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۱۲:۱۹

دانشمندان فسیل بزرگترین لاک‌پشت در اروپا را کشف کردند

دانشمندان فسیل بزرگترین لاک‌پشت در اروپا را کشف کردند

دانشمندان  و محققان اسپانیایی در جدیدترین یافته‌های خود، بقایای از یک لاک‌پشت بزرگ در اروپا را کشف کردند. به گفته آن‌ها، این فسیل بزرگترین لاک‌پشت کشف شده در اروپا است که بزرگی آن به اندازه یک خودرو است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از رویترز، جدیدترین فسیل کشف شده توسط دیرینه‌شناسان اسپانیایی به اندازه خودروی بیتل کمپانی فولکس واگن بزرگی دارد. بر اساس برآوردهای انجام شده، پیشینه این لاک‌پشت به زمان زیست دایناسورها در کره زمین بر می‌گردد که در دریاهای اروپا زندگی می‌کرده است.

این لاک‌پشت Leviathanochelys aenigmatica نامیده شده است که  این اسم به معنای معمای لاک‌پشت غول پیکر است. دانشمندان می‌گویند که قدمت این جانور به حدود ۷۰ میلیون سال پیش بر می‌گردد. محققان تخمین می‌زنند که این جانور عظیم‌الجثه حدود ۳.۷ متر طول داشته است. دانشمندان همچنین معتقدند که زندگی در اقیانوس‌های بزرگ باعث شده تا لاک‌پشت مذکور چنین رشدی را تجربه کند.

گفتنی است که بقایای موجود به صورت تصادفی و برای اولین بار توسط یک کوهنورد اسپانیایی کشف شده است. این کوه نورد در کوه‌های پیرینه با تعدادی استخوان ناشناس مواجه شد، سپس دیرینه شناسان دست به کار شدند  و استخوان‌ها را بررسی کردند و لگن لاک‌پشت غول پیکر را به همراه بخش پشتی پوسته آن کشف کردند. برخی از ویژگی‌های غیرمعمول استخوان‌ها به پژوهشگران امکان داد تا به این نتیجه برسند که آنها متعلق به گونه‌ای کاملا جدید هستند.

در نهایت، پژوهشگران این پروژه اعلام کردند که برای ارائه اطلاعات بیشتر در مورد این گونه به استخوان‌های بیشتری نیاز دارند تا اندازه آن را به صورت قعطی‌تر تخمین بزنند.

برتینا

→ خواندن مطلب قبلی

عیسی زارع‌پور: ماهواره ناهید به زودی به فضا پرتاپ خواهد شد

خواندن مطلب بعدی ←

سیاره سرخ روزگاری به رنگ آبی بوده است

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین