دانشمندان: مصرف به اندازه چای و قهوه برای مغز مفید است

دانشمندان: مصرف به اندازه چای و قهوه برای مغز مفید است

دانشمندان در جدیدترین پروژه تحقیقاتی خود به این نتیجه رسیدند که مصرف به اندازه چای و قهوه می‌تواند ضخامت لایه فیبر عصبی شبکیه ماکولا را افزایش دهد و باعث افزایش عملکرد مغز شود.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از مدیکال اکسپرس، ماکولا بخشی از قسمت مرکزی در پشت چشم است که به افراد کمک می‌کند تا دید واضحی داشته باشند. همچنین، لایه فیبر عصبی شبکیه یک لایه نازک از سلول‌های عصبی است که اطلاعات بصری از چشم به مغز را منتقل می‌کند.

ژووتینگ ژو، یکی از محققان این مطالعه مدعی شد که مصرف روزانه دو تا سه فنجان قهوه یا مصرف بیش از چهار فنجان چای؛ ضخامت لکه زرد افزایش پیدا می‌کند. وی معتقد است که هر چقدر این لایه نازک‌تر باشد، خطر تخریب عصبی بیشتر می‌شود.

بر اساس نتایج به دست آمده از این تحقیق، مصرف روزانه دو تا چهار فنجان قهوه در طول روز می‌تواند ضخامت لایه فیبر عصبی شبکیه چشم را به شکل چشمگیری افزایش دهد. افزون بر این، چای نیز مانند قهوه می‌تواند باعث افزایش ضخامت لایه فیبر عصبی شبکیه چشم شود.

البته این موضوع در مورد قهوه‌های فوری متفاوت است. دانشمندان معتقدند که قهوه فوری می‌تواند یک عامل خطرناک باشد و مصرف بیش از حد آن باعث تخریب بافت‌های عصبی شود.

→ خواندن مطلب قبلی

لیندا یاکارینو، مدیرعامل جدید توییتر

خواندن مطلب بعدی ←

 مشاور وزیر ارتباطات: برای برای وصل فیبر نوری آماده‌ایم

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *