خبر های فوری:

یکشنبه, ۱۲ آذر ۱۴۰۲, ساعت ۱۳:۲۷

نارضایتی اتحادیه اروپا از اقدامات اخیر تیک تاک و ایکس

نارضایتی اتحادیه اروپا از اقدامات اخیر تیک تاک و ایکس

رئیس دیجیتال اتحادیه اروپا اعلام کرده است که پلتفرم های تیک تاک و ایکس باید تمام تلاش خود را برای جلوگیری از انتشار نادرست محتوا انجام دهند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از فارس، معاون رئیس کمسیون اروپا با مدیران تیک تاک و ایکس دیدار کرده و در ارتباط با انتشار محتوا نادرست در این شبکه های اجتماعی صحبت کرده است. طبق بیانات او این دو شرکت هر دو باید بر روی محتواهای ارسالی در این پلتفرم و درستی آنها توجه لازم را به عمل آوردند. اتحادیه اروپا از ژوئن ۲۰۲۴ در حال تلاش است تا جلوی انتشار اطلاعات نادرست را بگیرد.

طبق قانون خدمات دیجیتال که در اتحادیه اروپا تصویب شده است، پلتفرم هایی که دارای مخاطبان زیادی هستند باید بر روی جلوگیری از انتشار اخبار نادرست جلوگیری کنند. تیک تاک در این باره بیان کرده است که یک تیم مجهز برای جلوگیری از انتشار محتوا خشونت آمیز مرتبط با کودکان تشکیل داده اند. یورووا درباره ایکس نیز بیان کرده است که میزان گزارش هایی موجود در ارتباط با محتوا غیرقانونی و کودک آزاری در ایکس نگران کننده است. این مقام اتحادیه اروپا در گذشته نیز با مدیران متا و یوتیوب در ارتباط با این امر ملاقات کرده و بیان کرده بود که ایکس نگرانی بیشتری نسبت به سایر پلتفرم برای مقامات ایجاد کرده است.

عبداللهی

→ خواندن مطلب قبلی

متا آسیب اینستاگرام به نوجوانان را نادیده می‌گیرد

خواندن مطلب بعدی ←

توسعه iOS 18 به دلیل داشتن مشکلات فراوان متوقف شده است

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین