چین و کره جنوبی همکاری خود در حوزه صنعت تراشه سازی را افزایش خواهند داد

چین و کره جنوبی همکاری خود در حوزه صنعت تراشه سازی را افزایش خواهند داد

در حال حاضر طبق اخبار مرتبط در حوزه صادرات، بسیار شنیده اید که کشور چین از سوی کشورهای غربی دچار تحریم های مختلفی شده است. از همین رو کشور چین تصمیم به گسترش همکاری خود با کره جنوبی گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از رویترز، وزارت بازرگانی چین اعلام کرده است که قرار است این کشور فعالیت خود در حوزه تراشه را با کره جنوبی تعمق بخشیده و ارتقاء دهد. طبق جلسات و گفت‌وگو انجام شده بین سران این دو کشور، توافق شده است که همزمان با افزایش نگرانی‌ها راجب تحریم ها و امنیت ملی، زنجیر تامین تراشه‌های مختلف و صنعت نیمه هادی با یکدیگر همکاری اثر بخش اشته باشند.

این دیدار در حاشیه کنفرانس در سازمان همکاری اقتصادی آسیا_اقیانوسیه، ربین وانگ ونتائو و آن دوک گئون برگزار شده است. در این نشست، درباره حفظ و ارتقاء چرخه تولید و همچنین تقویت همکاری‌های دو جانبه در زمینه‌های مختلف تبادل نظر انجام شده است.

در این بین در بیانیه ارائه شده از طرف کره جنوبی، اشاره ای به تراشه ها نشده است. در واقع کره جنوبی از چین درخواست کرد تا ابتدا عرضه موارد اولیه خام را تثبیت کند. با بررسی گزارش‌های اخیر می‌توان این برداشت را داشت که کره جنوبی در صد افزایش همکاری با چین در عرصه‌های گوناگون است و فقط محدود به حوزه تراشه نمی‌شود.

→ خواندن مطلب قبلی

هوش مصنوعی بیشتر سبب از بین رفتن جایگاه شغلی زنان می‌شود

خواندن مطلب بعدی ←

برخی از مشخصات گوشی تاشوی موتورولا ریزر ۴۰ فاش شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *