هوش مصنوعی بیشتر سبب از بین رفتن جایگاه شغلی زنان می‌شود

هوش مصنوعی بیشتر سبب از بین رفتن جایگاه شغلی زنان می‌شود

در شرایط حال حاضر، با پیشرفت تکنولوژی و هوش مصنوعی، بسیاری از مشاغل با مخاطره رو به رو هستند. تحقیقاتی که اخیرا روی این موضوع انجام شده نشان می‌دهد که زنان بیشتر از مردان در خطر از دست دادن مشاغل خود هستند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از بلومبرگ، شرکت Revelio Labs بر اساس تحقیقات گسترده ای که بر روی شغل ها انجام داده است اعلام کرده که بیشترین مشاغلی که ممکن است تا چند سال دیگر کاملا از بین بروند، مشاغل مرتبط با خانم ها هستند.

با توجه به این که بیشتر شرکت‌ها در این فکر هستند که تعدادی از نیروهای خود را تعدیل کنند و به جای آن‌ها از هوش مصنوعی استفاده کنند، تحقیقات زیادی در ارتباط با مشاغلی که ممکن است هوش مصنوعی جایگزین آن‌ها شود انجام می‌شود.

پیش‌بینی می‌شود که هوش مصنوعی در آینده جایگزین مشاغلی شود که دارای یک روتین کاری منظم و تکراری هستند. برای مثال هوش مصنوعی می‌تواند در مدت زمان کمتر و با دقت بیشتری به ویرایش متون و حتی نوشتن آن بپردازد.

هاکی اودوزون یکی از اقتصاددانان شرکت Revelio Labs، در بیانیه‌ای درباره این تحقیقات اعلام کرده است:

توزیع جنسیت در مشاغل مختلف منعکس‌کننده سوگیری‌هایی است که در عمق جامعه ما وجود دارد و زنان اغلب به نقش‌هایی مثل دستیار مدیر و منشی محدود می‌شوند. درنتیجه اثر هوش مصنوعی میان جنسیت‌ها نامتوازن خواهد بود.

همچنین این شرکت اظهار کرده است که هوش مصنوعی مشاغل پیچیده را نیز تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. پس این کارمندان نیز تحت شعاع خطر امنیت شغلی هستند.

→ خواندن مطلب قبلی

کاوشگر قمرهای مشتری در فضا مستقر شد

خواندن مطلب بعدی ←

چین و کره جنوبی همکاری خود در حوزه صنعت تراشه سازی را افزایش خواهند داد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *