طراحی و ساخت ربات‌هایی با توانایی عبور از اماکن صعب العبور

دانشمندان رباتیک توانسته‌اند ربات‌هایی را طراحی و تولید کنند که که می‌توانند از مکان‌های سخت و صعب العبور گذر کنند. این ربات‌ها از همکاری گروه فیزیکدانان، ریاضیداندان و مهندسان ساخته شده اند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از ساینس دیلی، گروه‌های علمی مختلفی در موسسه فناوری جوجینا گرد هم آمده‌اند تا بررسی کنند که آیا تعداد پاهای ربات می‌تواند بر روی مهارت و توانایی حرکت او تاثیرگذار باشد یا خیر.

آن‌ها با طراحی و ساخت این ربات‌ها دریافتند که حتی اگر تعداد حسگرهای به کار رفته در ربات‌ها کمتر باشد، با افزایش تعداد آن‌ها توانایی حرکت ربات افزایش پیدا می‌کند.

دنیل گلدمن از دانشگاه فیزیک موسسه فناوری جورجینا اظهار داشته است که دنیای حرکتی هزارپایان از ما بسیار متفاوت است و بیشتر تحت سلطه اینرسی فعالیت می‌کنند. برای مثال هزارپایان برای حرکت باید تمامی قسمت‌های بدن خود را تغییر دهند و نمی‌توانند بخشی از بدن خود را به صورت بی‌حرکت نگه دارند زیرا در این حالت دیگر قادر به حرکت نخواهند بود.

قرار است از این ربات‌ها برای بررسی محیط‌هایی استفاده شوند که صعب العبور بوده و نمی‌توان از آن‌ها گزاراشاتی مانند فیلم و عکس تهیه کرد.

→ خواندن مطلب قبلی

استیو وزنیاک: اگر می‌خواهید ببینید که هوش مصنوعی برای کشتن شما تلاش می‌کند، یک تسلا بگیرید!

خواندن مطلب بعدی ←

تبلیغات در سرویس جیمیل گوگل افزایش پیدا کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *