خبر های فوری:

چهارشنبه, ۹ اسفند ۱۴۰۲, ساعت ۹:۳۹

اپل به دلیل فروش آیفون بدون شارژر، در برزیل جریمه شد

اپل به دلیل فروش آیفون بدون شارژر، در برزیل جریمه شد

اپل چند سالی است که آیفون‌های خود را به دلیل حفظ محیط زیست، بدون شارژر به بازار وارد می‌کند. البته این تصمیم عجیب و غریب کوپرتینوی‌ها انتقادهای شدیدی را در پی داشته است. حالا خبرها حاکی از آن است که اپل به دلیل فروش گوشی‌های آیفون بدون شارژر در برزیل، ۱۹ میلیون دلار جریمه شده است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از رویترز، هرچند فروش گوشی‌های آیفون بدون شارژر برای اپل سودآوری خوبی داشته اما حالا به نظر می‌رسد که این تصمیم برای آن‌ها در برزیل دردسر ساز شده است. دادگاه برزیل روز پنجشنبه (۱۳ اکتبر) اپل را به دلیل عرضه نکردن شارژر به همراه گوشی‌های آیفون، ۱۰۰ میلیون رئال برزیل (۱۹ میلیون دلار) جریمه کرد.

علاوه بر این جریمه، دادگاه همچنین حکم داد که عرضه گوشی‌های آیفون در این کشور باید به همراه شارژر باشد. به بیانی دیگر، برزیلی‌های اعلام کردند که اپل دیگر حق ندارد آیفون‌های خود را بدون شارژر به این بازار عرضه کند.

انجمن وام گیرندگان، مصرف کنندگان و مالیات دهندگان کشور برزیل این شکایت را علیه یکی از بزرگترین شرکت‌های فناوری دنیا به راه انداختند و دادگاه ایالتی سائوپائولو هم با بیان این استدلال که اپل با فروش محصولات پرچمدار خود بدون شارژر، مرتکب رفتارهای نادرست شده است، این شرکت را محکوم کرد.

البته اپل اعلام کرده است که به حکم نهایی این رای اعتراض خواهد کرد و از جریمه ۱۹ میلیون دلاری توسط برزیلی‌ها جلوگیری می‌کند.

گفتنی است که شکایت علیه بزرگترین شرکت‌های دنیا به یک امر رایج و مرسوم در جهان تبدیل شده است و هر روز خبر‌ تازه‌ای از محکوم شدن غول‌های فناوری به گوش می‌رسد. به عنوان مثال، اخیرا گوگل از سوی شرکت اپیک گیمز و مچ گروپ به انحصار طلبی تجاری متهم شده است.

نویسنده صنایع مدرن

→ خواندن مطلب قبلی

گوشی آنر X40 GT با تراشه اسنپدراگون ۸۸۸ معرفی شد

خواندن مطلب بعدی ←

رتبه اول Dxomark به پرچمدار جدید گوگل رسید

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین