خبر های فوری:

شنبه, ۲۰ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۱۰:۳۸

مهاجرت کاربران از توییتر آغاز شد!

مهاجرت کاربران از توییتر آغاز شد!

پس از تکمیل قرارداد ۴۴  میلیارد دلاری خرید توییتر توسط ایلان ماسک، گروهی از کاربران در حال مهاجرت از این شبکه اجتماعی هستند. هم‌اکنون تعداد از کاربران، توییتر را به مقصد شبکه اجتماعی Mastodon ترک کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از تک کرانچ، تغییرات احتمالی توییتر که توسط مالک جدید آن یعنی ایلان ماسک اعمال خواهد شد، منجر به نگرانی گروهی از کاربران این پلتفرم اجتماعی شده است و به همین دلیل آن‌ها به دنبال ترک توییتر هستند. مقصد جدید کاربران مهاجر، شبکه اجتماعی غیرمتمرکز  Mastodon  است که از نظر کارایی و کاربرد مشابه توییتر است.

یک روز پس اعلام رسمی خبر نهایی شدن معامله توییتر و انتخاب ایلان ماسک به عنوان مالک جدید این شبکه اجتماعی، Mastodon با هجوم کاربران مواجه شد و حدود ۷۰ هزار نفر در این پلتفرم ثبت‌نام کردند. حتی گفته شده که رکورد تعداد دانلودهای این شبکه اجتماعی نیز جا‌به‌جا شده است.

گفتنی است که Mastodon شبیه به توییتر است و کاربران در این اپلیکیشن می‌توانند به انتشار توییت، فالو کردن سایر کاربران، لایک و حتی بازنشر توییت‌ها بپردازند. همچنین افراد در این شبکه اجتماعی می‌‌توانند از هشتگ‌ها نیز بهره ببرند. اما برخلاف توییتر،  Mastodon شبکه‌ای توزیع شده است و هر کاربر می‌تواند در آن روی سرورها یا گروه‌های منفرد ثبت نام کند و این سرورها می‌توانند تم، قوانین، زبان و سیاست‌های مخصوص به خود را داشته باشند.

حالا باید منتظر ماند و دید که ایلان ماسک در مورد این مهاجرات کاربران توییتر چه تصمیمی می‌گیرد و آیا از سیاست‌های موردنظر خود عقب نشینی می‌کند یا خیر.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

اینستاگرام مشکل تعلیق میلیون‌ها حساب کاربری را برطرف کرد

خواندن مطلب بعدی ←

برنامه‌ریزی سامسونگ برای فروش ۲۷۰ میلیون گوشی هوشمند در سال ۲۰۲۳

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین