خبر های فوری:

پنجشنبه, ۱۸ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۱۲:۳۳

حساب‌های کاربری گوگل که دو سال از آن‌ها استفاده نشده باشد، حذف می‌شوند

حساب‌های کاربری گوگل که دو سال از آن‌ها استفاده نشده باشد، حذف می‌شوند

گوگل اخیراً خط‌مشی خود را درباره حساب‌های غیرفعال به‌روزرسانی کرده و اعلام کرده است که قصد دارد حساب‌هایی که حداقل دو سال استفاده نشده‌اند را حذف کند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از سی ان ان، این تغییر  به منظور کاهش ریسک‌های امنیتی مرتبط با استفاده از رمزهای عبور قدیمی و عدم وجود احراز هویت دو مرحله‌ای اتخاذ شده است. به گفته گوگل، حساب‌های غیرفعال که برای مدت طولانی استفاده نشده‌اند، در معرض خطر قرار می‌گیرند. این حساب‌ها ممکن است از رمزهای عبور قدیمی و ضعیف استفاده کنند و همچنین امکان احراز هویت دو مرحله‌ای را نداشته باشند.

بر اساس خط‌مشی جدید، هر حساب که برای دو سال غیرفعال بوده باشد، ایمیلی دریافت خواهد کرد که اعلام می‌کند اگر در ۶۰ روز وارد سیستم نشود، حساب غیرفعال می‌شود. پس از غیرفعال‌شدن، کاربران همچنان ۶۰ روز فرصت دارند تا قبل از حذف نهایی حساب، وارد آن شوند یا از آن استفاده کنند.

این تغییرات تنها برای حساب‌های شخصی گوگل اعمال می‌شود و حساب‌های کسب‌وکار را شامل نمی‌شود. همچنین برای حفظ فعالیت حساب، توصیه می‌شود که حداقل هر دو سال یک بار وارد حساب خود شوید و از آن استفاده کنید.

در صورت عدم استفاده به‌مدت حداقل دو سال از حساب، گوگل ممکن است حساب و محتویات آن از جمله ایمیل‌ها، تصاویر در Google Photos و دیگر ابزارهای گوگل را حذف کند.

به علاوه، گوگل اعلام کرده است که قصد دارد ابتدا حساب‌هایی را حذف کند که پس از ایجاد، هیچگونه فعالیتی نداشته‌اند. کاربرانی که به تازگی وارد حساب خود شده و یا از سرویس‌های گوگل استفاده کرده‌اند، به عنوان حساب‌های فعال در نظر گرفته می‌شوند و حذف نخواهند شد.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

تشخیص احتمال حمله‌های قلبی با هوش مصنوعی امکان‌پذیر شد

خواندن مطلب بعدی ←

ایلان ماسک از سیاست دورکاری انتقاد کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین