خبر های فوری:

شنبه, ۲۰ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۱۱:۴۶

ایلان ماسک از سیاست دورکاری انتقاد کرد

ایلان ماسک از سیاست دورکاری انتقاد کرد

ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت‌های تسلا، اسپیس‌ایکس و توییتر، در یک مصاحبه خبری، دوباره به دورکاری اعتراض کرد. ایلان ماسک مدعی شد که کار از خانه از نظر اخلاقی نادرست و یک ایده “چرند” است، زیرا بسیاری از افراد قادر به انجام کارها در خانه نیستند. در نتیجه این کار باعث به وجود آمدن نابرابری و ناعدالتی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از ورج، ماسک، پس از اتمام معامله خرید توییتر، دورکاری در این شرکت را لغو کرده و سیاست‌های مذکور انتقادهای جدی وارد کرد. او در یک گفت‌وگو با “دیوید فیبر” از CNBC، اظهار داشت: “با قوت معتقدم که وقتی افراد حضوری کار می‌کنند، بهره‌وری بالاتری دارند.”

مدیرعامل تسلا از افرادی که خواهان دورکاری هستند، خواسته است که مواضع خود را تغییر دهند. وی می‌گوید:

 “[این افراد باید] از این لجبازی اخلاقی نادرست ایده چرند کار از خانه دست بردارند. آن‌ها از سایر افراد می‌خواهند که از خانه کار نکنند، در حالی که خودشان دورکاری می‌کنند.”

ماسک معتقد است که دورکاری از نظر اخلاقی درست نیست.” این کارآفرین مشهور معتقد است که این مسئله تنها به بهره‌وری محدود نمی‌شود، بلکه بُعد اخلاقی هم دارد. او با استناد به این دلیل معتقد است که اگر کارگران حوزه ساختمان، صنعت خودرو و تحویل غذا نمی‌توانند از خانه کار کنند، کارمندان اداری هم نباید دورکار باشند. او با استدلال همین مسئله، دورکاری را به عنوان یک سیاست ناکارآمد و نادرست از نظر اخلاقی می‌داند.

تسلا در ژوئن ۲۰۲۲ از کارمندان خود خواست که به صورت حضوری به کار برگردند و آن‌ها را هشدار داد که در غیر این صورت ممکن است شغل خود را از دست بدهند. کارمندان این شرکت ادعا می‌کنند که تسلا قبل از شیوع همه‌گیری، انعطاف بیشتری در قبال دورکاری داشت، اما پس از شیوع همه‌گیری، سیاست‌های سخت‌گیرانه‌تری را در این زمینه اجرا کرد.

ماسک می‌گوید: “اگر می‌خواهید در تسلا، اسپیس‌ایکس یا توییتر کار کنید، باید هر روز به دفتر کار بیایید.” او اذعان می‌کند که ممکن است استثنائاتی وجود داشته باشد، اما به نظر می‌رسد که سیاست کلی باید به همین شکل در نظر گرفته شود.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

حساب‌های کاربری گوگل که دو سال از آن‌ها استفاده نشده باشد، حذف می‌شوند

خواندن مطلب بعدی ←

وزیر ارتباطات وعده داد: تامین ۸ تا ۱۰ میلیون پورت فیبرنوری تا پایان سال

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین