شکست تعلیق برنامه هسته‌ای کره شمالی با پرتاب موشک بالستیک

شکست تعلیق برنامه هسته‌ای کره شمالی با پرتاب موشک بالستیک

صبح امروز کره شمالی یک موشک بالستیک میان برد از استان چاگانگ کره شمالی را به فضا فرستاد که بزرگ‌ترین رویداد آزمایش موشکی از سال ۲۰۱۷ تاکنون بوده است. همچنین این کشور از ابتدای سال میلادی ۲۰۲۲، هفت آزمایش موشکی انجام داده است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از سی بی اس نیوز، کره شمالی از سال ۲۰۱۷ تعداد زیادی موشک بالستیک را آزمایش کرده است که بسیاری از کشورها از جمله آمریکا آن را محکوم کرده‌اند. موشک‌های بالیستیک میان‌برد می‌توانند معمولا بین ۶۰۰ مایل (حدود ۹۶۶ کیلومتر) تا ۳۵۰۰ مایل (حدود ۵۶۳۳ کیلومتر) حرکت کنند.

کیم جونگ او رهبر کره شمالی اعلام کرده که دیگر به تعلیق خود خواسته برنامه هسته‌ای که در دیدارش با دونالد تراپ به آن متعهد شده بود ،پایبند نیست. بعد از این اقدام، فرمانده ارتش ایالات متحده در بیانیه‌ای ضمن هشدار به کره شمالی اعلام کرد :

این کشور باید از اقدامات بی‌ثابت در جامعه جهانی خودداری کند.

علاوه بر این، یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ضمن دعوت این کشور به گفت و گو، این اقدام را ناشی از توسعه برنامه های سلاح‌های کشتار جمعی ارزیابی کرده است.

شایان ذکر است شش آزمایش موشکی کره شمالی در ماه گذشته، واکنش منفی کشورها به خصوص آمریکا را در پی داشته است.

دانیل پینکستون، مدرس روابط بین‌الملل در گفت و با رسانه‌ها  چهار دلیل اصلی برای آزمایش موشک‌های کره شمالی را اینگونه برشمرده است :

  • اهداف مهندسی برای آزمایش سیستم‌های جدید
  • تمرینات نظامی
  • سیگنال دهی سیاسی به مخاطبان مختل
  • عنوان یک تبلیغ برای خریداران خارجی

همچنین دکتر پینکستون، از دانشگاه تروی که در کره جنوبی زندگی می‌کند، از منظر دیگری به این موضوع نگاه کرده و گفته است:

یک ماه دیگر انتخابات ریاست جمهوری کره جنوبی در راه است، بنابراین این رویکرد با رفتار گذشته آن‌ها برای ارعاب کره جنوبی و آمدن رئیس جمهور آینده که مسبوق به سابقه است ، بی‌ارتباط نیست .

→ خواندن مطلب قبلی

عرضه رسمی تبلت ۱۱ اینچی اچ پی

خواندن مطلب بعدی ←

مشخصات گوشی وان پلاس نورد ۲ تی (Nord 2T) فاش شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *