پایان عمر وای فای اکسپرس متا (Wi-Fi Express)

عمر وای فای اکسپرس متا (Wi-Fi Express) پایان خواهد یافت

متا به دلیل برخی از مشکلات زیر ساختی، در حال پایان دادن به برنامه وای فای اکسپرس در کشورهای در حال توسعه است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن و به نقل از انگجت، متا که پنج سال پیش، برنامه‌ای تحت عنوان وای فای اکسپرس را در ۳۰ کشور در حال توسعه راه‌اندازی کرده بود را به پایان خواهد رساند. این برنامه کمپانی Meta به کاربران کمک می‌کرد تا برای دریافت اینترنت هزینه خیلی زیادی پرداخت نکنند.

این برنامه که از سال ۲۰۱۶ راه اندازی شده بود، مانند برنامه شکست خورده فیس بوک که توسط دادگاه‌های هند لغو شد، رایگان نبود. در عوض، این برنامه به گونه‌ای طراحی شده بود که به جای اینترنت رایگان، کاربران می‌توانستند از اینترنت ارزان استفاده کنند که برای ۲۰ گیگابایت، حدودا ۵ دلار قیمت داشت.

فیسبوک با شرکت‌های ماهواره‌ای و ISPها در مکان‌های مانند هند، آفریقای جنوبی و فلیپین شریک شد. خرده فروشان، هات اسپات‌ها را با نرخ‌های معقولی که توسط آن‌ها و اپراتورها تعیین می‌شد را می‌توانستند به جای فیسبوک به فروش برسانند.

متا با این برنامه به دنبال دستیابی به مشتریان جدید در کشورهای در حال توسعه بود و امید داشت که جمعیت زیادی از کاربران در این مناطق جغرافیایی را به سمت کمپانی خود جذب کند.

اما این برنامه، مطابق انتظار پیش نرفت و به همین دلیل متا به دنبال پایان دادن به آن است.

اخیر گزارش‌های از سوی منابع مختلف منتشر شده است که نشان از اشکال خدمات اینترنت رایگان وای فای اکسپرس دارد. حتی در مواردی نیز مشاهده شده که این برنامه برای برخی از کاربران در کشور پاکستان، هزینه‌های ناخواسته‌ای را ایجاد کرده است.

به همین دلیل متا اعلام کرده است که WiFi Experss را متوقف خواهد کرد و بر روی سایر پروژ‌ه‌های دسترسی به اینترنت متمرکز خواهد شد.

سخنگویی متا در  همین رابطه گفت:

ما در حال پایان دادن به کار خود در این برنامه برای تمرکز بر توسعه پروژه‌های دیگر هستیم. از طرف دیگر نیز ما متعهد به همکاری با شرکای خود در سراسر اکوسیستم مخابراتی برای ارائه اتصال بهتر نیز هستیم

→ خواندن مطلب قبلی

توئیتر از دولت آلمان شکایت می‌کند

خواندن مطلب بعدی ←

ثبت سفارش آنلاین کتاب از سه هزار نقطه روستایی کشور

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *