پایان روند صعودی بیت کوین تا اواخر سال ۲۰۲۴

پایان روند صعودی بیت کوین تا اواخر سال 2024

اخیرا بازار ارزهای دیجیتال و در راس آن‌ها بیت کوین با تلاطم و نوسانات بسیار زیادی مواجه شده‌اند. از همین رو کارشناسان و تحلیلگران مختلف اظهار‌نظرهای گوناگونی در رابطه با افزایش یا کاهش قیمت بیت کوین بیان کرده‌اند. بنیانگذار Houbi، یکی از بزرگترین پلتفرم‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال مدعی است که روند صعودی بیت کوین دیگر تا پایان سال ۲۰۲۴ اتفاق نخواهد افتاد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن و به نقل از سی ان بی سی، دی جون معتقد که روند صعودی پادشاه ارزهای دیجیتال با فرایندی به نام نصف شدن، گره خورده است.

این فرایند به اصطلاحی در ماینرهای شبکه بیت کوین گفته می‌شود که رایانه‌های قدرتمندی را برای حل پازل‌های پیچیده ریاضی در اعتبار سنجی تراکنش‌های شبکه بیت کوین اجرا می‌کند.

به گفته دی جون، نصف شدن هر چهار سال یکبار اتفاق می‌افتد.

آخرین هاوینگ بیت کوین در می ۲۰۲۰ اتفاق افتاد که به دنبال آن ارزش بیت کوین در سال ۲۰۲۱ به بالاترین سطح خود یعنی ۶۸ هزار دلار رسید. پیش از سال ۲۰۲۰، هاوینگ دیگر  بیت کوین در سال ۲۰۱۶ رخ داد که در آن زمان قیمت بیت کوین رکورد زد.

در حال حاضر قیمت BitCoin با کاهش ۴۰ درصدی نسبت به زمانی که بالاترین ارزش را داشت، این روزها نوسانات بسیار زیادی را تجربه می‌کند.

به گفته Houbi، هاوینگ بعدی این رمز ارز در سال ۲۰۲۴ رخ خواهد داد و احتمالا سال ۲۰۲۵ بیت کوین به بالاترین ارزش خود خواهد رسید.

دی جون معتقد است که پیش‌بینی دقیق بسیار سخت است. چراکه به غیر از هاوینگ، عوامل دیگری از جمله مسائل ژئوپلیتیکی، کرونا و جنگ نیز بر بازار رمزارزها تاثیرگذار است.

→ خواندن مطلب قبلی

سامسونگ برای شانزدهمین سال پیاپی به عنوان برترین برند تلویزیون انتخاب شد

خواندن مطلب بعدی ←

کلیات طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی تصویب شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *