خبر های فوری:

پنجشنبه, ۶ مهر ۱۴۰۲, ساعت ۲۲:۲۶

واتس‌اپ متا با قابلیت‌های جدید آمد

واتس‌اپ متا با قابلیت‌های جدید آمد

نسخه بتای واتس‌اپ این بار با لوگوی متا و با قابلیت ویرایش استاتوس‌های منتشر شده ارائه شد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن، مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس بوک روز پنجشنبه اعلام کرد نام این شرکت به متا تغییر کرد. البته این تغییر نام شامل شبکه اجتماعی فیس بوک نمی شود، بلکه منظور همان ابرشرکتی است که شبکه های اجتماعی فیس بوک، واتس‌اپ و اینستاگرام را در اختیار دارد.

در همین زمینه لوگوی متا هم پرده برداری شد که لوگویی شبیه به علامت بی نهایت در ریاضیات و به رنگ آبی است.

حالا در نسخه بتای واتس‌اپ هم اثرات این تغییر را می بینیم و به جای عبارت WhatsApp from Facebook از عبارت WhatsApp from Meta  استفاده شده است.

براساس آنچه در اینفوی واتس اپ آمده، در نسخه بتا برای iOS 2.21.220.14 در پایین این پیام‌رسان نوشته شده که برنامه توسط متا ساخته شده است.

این درحالی است که واتس‌اپ حدود یک سال پیش عبارت from Facebook  را به صفحه اول خود اضافه کرده بود.

نسخه اندروید واتس‌اپ به زودی قابلیت‌های جذاب جدیدی ارائه خواهد کرد که فعلا برای نسخه بتای عرضه شده و احتمالا به زودی برای نسخه دائمی نیز ارائه می‌شود.

یکی از ویژگی‌های جدید واتس‌اپ طراحی جدید نوار کنترل است. اکنون اگر لینکی از یوتیوب، فیس بوک یا اینستاگرام را برای فردی در واتس‌اپ بفرستید، او می‌تواند با استفاده از ویژگی تصویر در تصویر محتوای لینک را مشاهده کند. اما با این ویژگی جدید سایر فرمت‌ها نیز در حالت تصویر در تصویر را امکان پخش دارند.

همچنین با طراحی مجدد نوار کنترل به قابلیت تصویر در تصویر چت‌ها رنگ و روی تازه‌ای پیدا کرده اند. کاربران می‌توانند با استفاده از نوار کنترل جدید محتواها را متوقف کنند یا آنها را ادامه بدهند.

از دیگر تغییرات نسخه جدید واتس‌اپ، به روز رسانی استاتوس‌هاست. کاربران قادرند از این به بعد استاتوس‌های خود را بعد از ارسال، ویرایش کنند.

به نظر می‌رسد در نسخه جدید واتس‌اپ بیش از هر چیزی روی استاتوس‌ها تمرکز کرده،  چون به جز ویژگی بالا، کاربران می‌توانند استاتوس‌های حساب‌های کاربری تجاری را با کلیک کردن روی تصویر پروفایل آنها در صفحه بیزینس اینفو مشاهده کنند.

نسخه جدید بتای واتس اپ دارای قابلیتی برای امتیازدهی به پیام‌های دریافتی از اکانت‌های تجاری است. واتس‌اپ این ویژگی را برای پاسخ‌دهی شرکت‌ها به مشتریان طراحی کرده است.

این قابلیت به شرکت‌ها اجازه می‌دهد عملکرد کارمندان خود را ارزیابی کنند و ببینند هر کارمند چه امتیازی دریافت کرده است، اما نمی‌توان فهمید که چه کسی به آن‌ها امتیاز داده و واتس‌اپ هم قادر نیست محتوای پیام‌ها را ببیند. این شرکت تعهد داده که امنیت پیام‌ها را حفظ کند.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

استفاده از میکروب‌ها در ساخت سوخت موشک

خواندن مطلب بعدی ←

ثبت ۳۶ محصول دانش‌بنیان در صنعت هوانوردی

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین