هشدار سازمان جهانی بهداشت: هنوز همه‌گیری کووید-۱۹ تمام نشده است

هشدار سازمان جهانی بهداشت: هنوز همه‌گیری کووید-19 تمام نشده است

رئیس سازمان جهانی بهداشت، تدروس آدهانوم گبریاسوس در افتتاحیه مجمع جهانی بهداشت از پایان نیافتن همه‌گیری ویروس کرونا در جهان خبر داد

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از سی‌جی‌تی‌ان، تدروس آدهانوم گبریاسوس پس از هشدار در خصوص پایان نیافتن همه‌گیری کووید-۱۹، اظهار داشت که در حال حاضر تنها بحران جهان کرونا نیست و موارد دیگری از همه‌گیری در دنیا وجود دارد.

به گفته رئیس سازمان جهانی بهداشت، مسئولان و کارمندان این سازمان در حال مبارزه با ابولا، آبله میمون، هپاتیت در کشورهای کنگو، افغانستان، یمن، اتیوپی، سومالی، سودان و سوریه هستند.

هفتاد و پنجمین مجمع جهانی بهداشت با بررسی و تمرکز بر مسائل مهمی همچون ادامه همه‌گیری کووید-۱۹ و ابتکارات لازم برای جلوگیری از آن در ژنو سوئیس برگزار شد.

گبریاسوس با بیان اینکه هنوز ۱ میلیارد نفر در کشورهای توسعه نیافته واکسینه نشده‌اند، گفت: کاهش آزمایش‌ها به همراه عدم واکسیناسیون همگانی ما را در برابر چشم‌انداز تکامل ویروس کرونا کور می‌کند.

وی افزود: با واکسینه شدن ۶۰ درصد مردم دنیا، پیشرفت خوبی در زمینه واکسیناسیون حاصل شده است اما تا زمانی که همه مردم جهان واکسینه نشده‌اند بیماری پایان نمی‌یابد.

گفتنی است که سازمان جهانی بهداشت مسئولان و مقامات WHO پیش‌ از این نیز در مورد ادامه همه‌گیری ویروس کرونا و پایان نیافتن آن هشدارهای را صادر کرده بودند.

→ خواندن مطلب قبلی

تبلت پد ایر و ایرباد Enco R اوپو معرفی شدند

خواندن مطلب بعدی ←

هواوی از هدفون فری بادز SE با بلوتوث ۵.۲ و طراحی جذاب رونمایی کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *