هسته‌های Cortex-X3 و Cortex-A715 شرکت آرم معرفی شدند

هسته‌های Cortex-X3 و Cortex-A715 شرکت آرم معرفی شدند

شرکت آرم که به صورت تخصصی به طراحی پردازنده‌های موبایلی در جهان می‌پردازد، از دو هسته جدید خود به نام‌های Cortex-X3 و Cortex-A715 مبتنی بر معماری Armv9 رونمایی کرد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از اندروید آتوریتی، هسته‌های جدید آرم ۶۴ بیتی هستند و Cortex-X3 به احتمال بسیار زیاد در نسل بعدی تراشه‌های پرچمدار همچون اسنپدراگون ۸ نسل ۲ و اگزینوس ۲۳۰۰ به کار گرفته شود.

آرم مدعی است که عملکرد Cortex-X3 نسبت به نسل قبلی خود حدودا ۲۲ درصد افزایش پیدا کرده است. علاوه بر بهبود عملکرد، Cortex-X3 در مقایسه با نسل قبلی انرژی کمتری مصرف می‌کند. همچنین این هسته نسبت به Core i7 1260P در توان ۲۸ وات حدودا ۳۴ درصد عملکرد بهتری را ارائه می‌دهد.

دومین هسته معرفی شده از سوی آرم، Cortex-A715 نام دارد که اولین هسته میان رده و ۶۴ بیتی این شرکت به حساب می‌آید. این هسته که به عنوان جایگزین Cortex-A710 معرفی شده است، از نظر عملکردی حدود ۵ درصد بهبود یافته است. Cortex-A715 همچنین در قدرت یکسان، به مراتب مصرف انرژی کمتری دارد که این موضوع در شارژدهی‌ بیشتر گوشی‌های هوشمند یک امتیاز به حساب می‌آید.

آرم به همراه معرفی این دو هسته، یک هسته پایین رده به نام Cortex-A510 را هم به بازار معرفی کرد. گفتنی است که این هسته در مقایسه با نسل قبلی خود تفاوت چندانی ندارد و فقط مصرف انرژی آن ۵ درصد کمتر شده است.

→ خواندن مطلب قبلی

تلویزیون A9H هایسنس با نمایشگر اولد ۱۲۰ هرتزی معرفی شد

خواندن مطلب بعدی ←

آرم از پردازشگر گرافیکی Immortalis رونمایی کرد؛ اولین GPU با فناوری رهگیری پرتو سخت‌افزاری

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *