سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی: میانگین اشتراک اینترنت ثابت در ایران ۵ درصد است

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی: میانگین اشتراک اینترنت ثابت در ایران 5 درصد است

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) اخیراً آماری از وضعیت اینترنت ثابت ایران منتشر کرده است که بر اساس آن میانگین مشترکین اینترنت ثابت در کشور فقط ۵ درصد است. این در حالی‌که این رقم در دنیا به ۱۵ درصد می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، بر اساس آخرین اطلاعات و داده‌ها تا پایان دی ماه ۱۴۰۰، تعداد کاربران پهن باند ثابت کمتر از ۱۱ میلیون مشترک و تعداد کاربران پهن باند سیار ۹۱ میلیون مشترک بوده است.

بر اساس آمار منتشر شده از سوی رگولاتوری، میانگین دسترسی خانواده‌های ایرانی به اینترنت ثابت فقط ۴۰ درصد است. گفتنی است که میانگین مشترکان اینترنت ثابت در جهان ۱۵ درصد و حدودا ۱۰ درصد بیشتر از ایران است.

در بخشی دیگر از گزارش رگولاتوری، Adsl ها دیگر به‌عنوان فناوری پهن باند در نظر گرفته نشده است چرا که قادر به انتقال دیتا با سرعت‌ بیشتر از ۲۵ مگابایت بر ثانیه نیستند. از همین رو کمتر از ۵ درصد از ظرفیت کنونی شبکه ارتباطات ثابت کشور قادر به ارائه خدمات پهن باند با سرعت بالا هستند.

در بخش پایانی این گزارش به دلایل پیاده‌سازی پروژه ملی فیر نوری اشاره شده است. در همین راستا ارتباطات ثابت می‌تواند کیفیت و پایداری مطلوب‌تری در تأمین پهنای باند داشته باشد و به همین دلیل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از بهمن ماه سال گذشته طرح ملی فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها را آغاز کرده است.

جزئیات گزارش رگولاتوری از وضعیت اینترنت ثابت و همراه ایران

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی: میانگین اشتراک اینترنت ثابت در ایران 5 درصد است

→ خواندن مطلب قبلی

واحد ابری گوگل در حال تشکیل تیمی جدید برای ارائه خدمات Web3 است

خواندن مطلب بعدی ←

رئیس کل بانک مرکزی: رمز پول ملی به‌صورت آزمایشی در ماه‌های آتی به مرحله اجرا می‌رسد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *