سخنگوی شورای نگهبان: موافقان و مخالفان طرح صیانت در فضای آرام نظرات خود را اعلام کنند

سخنگوی شورای نگهبان: موافقان و مخالفان طرح صیانت در فضای آرام نظرات خود را اعلام کنند

سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری خود از موافقان و مخالفان طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی خواست تا در فضای آرام‌تر به بحث و تبادل نظر در خصوص طرح مذکور بپردازند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن، هادی طحان نظیف در این نشت خبری راجع موضوعات مختلفی صحبت کرد که بخشی از آن‌ها شامل اتفاقات اخیر در مورد طرح صیانت بود.

به گفته طحان نظیف، گاهی اوقات تصویب یک قانون فراز و نشیب‌های زیادی دارد و ممکن است میان متن اصلی و نسخه نهایی تفاوت‌های بسیار زیادی وجود داشته باشد.

وی در ادامه پاسخ به سوال طرح صیانت، گفت:

باتوجه به اینکه مصوبه مجلس در خصوص طرح مذکور مشخص نیست، نمی‌توانیم اظهار نظر قطعی داشته باشیم. فقط باید وفاق بیشتری در خصوص این طرح وجود داشته باشد.

سخنگوی شورای نگهبان از موافقان و مخالفان طرح صیانت خواست تا در فضای آرام نظرات خود را اعلام کنند و به تبادل نظر بپردازند.

وی در انتهای سخنان خود به تصمیم نهایی شورای نگهبان در خصوص طرح اشاره کرد و اظهار داشت که هر موضوع و مسئله‌ای که منع شرعی یا قانونی داشته باشد، شورای نگهبان به صراحت آن را اعلام خواهد کرد.

شایان ذکر، طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی که در کمیسیون بررسی مشترک به تصویب رسیده بود، با واکنش معاونت قوانین مجلس مواجه شد و تصویب طرح مذکور را خلاف آیین‌نامه داخلی دانست. از همین رو هیئت رئیسه مجلس با شنیدن نظرات رئیس کمیسیون مشترک و معاون قوانین مجلس، طرح صیانت از کاربران را باطل و بررسی آن را به آینده موکول کرد.

→ خواندن مطلب قبلی

رایزنی وزارت ارتباطات برای اختصاص اینترنت رایگان به دانشجویان

خواندن مطلب بعدی ←

درخواست کشور اوکراین از اپل: فروش محصولات و دسترسی اپ استور به روسیه را مسدود کنید

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *