خبر های فوری:

شنبه, ۱۸ آذر ۱۴۰۲, ساعت ۲۲:۴۱

متا در حال ساخت سریع‌ترین ابر رایانه جهان است

متا در حال ساخت سریع‌ترین ابر رایانه جهان است

متا (فیسبوک سابق) به تازگی فاش کرده که در حال تولید بزرگترین و سریع‌ترین ابر رایانه جهان با هوش مصنوعی است. این در حالی است که جدیدترین نوآوری این کمپانی، کامپیوتر پرسرعتی است که برای آموزش سیستم‌های یادگیری ماشینی طراحی شده است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن و به نقل از گیزمو چاینا، متا از Research Super Cluster که به اختصار RSC نامیده می‌شود، رونمایی کرد. این رایانه به عنوان یکی از سریعترین کامپیوترها جهان شناخته می‌شود که با هوش مصنوعی کار می‌کند. البته متا مدعی است که در حال ارتقا و رشد این ابر کامپیوتر است تا در پایان سال ۲۰۲۲ به یکی از سریع‌ترین کامپیوتر جهان تبدیل شود.

مارک زاکربرگ در بیانیه‌ای گفت:

متا چیزی را توسعه داده است که ما معتقدیم سریع‌ترین ابر رایانه جهان با هوش مصنوعی در جهان است. ما آن را RCS می نامیم و تا آخر امسال آن را تکمیل خواهیم کرد.

 کمپانی متا چند سالی است که بر روی توسعه هوش مصنوعی کار می‌کند تا سیستم‌های با قدرت پردازش بالا را تولید کند. این موضوع هم به دلیل دریافت و تبادل اطلاعات بسیار زیادی است که اپلیشکن‌های Meta مانند فیسبوک و واتساپ در طول روز دریافت می‌کنند که تحلیل و پردازش همه آن‌ها به وسیله نیروی انسانی کار بسیار دشواری است.

از همین رو متا با ساخت RCS در پی تجزیه و تحلیل این حجم عظیم از داده‌ها است. ابر کامپیوتر متا با قدرت محاسباتی بالایی که دارد می تواند در تشخیص بهتر اشیاء در تصاویر، تشخیص کلمات در صدا و ترجمه سریع صدها زبان مختلف عملکرد خوبی داشته باشد. همچنین RCS قابلیت تجزیه و تحلیل محتوای شبکه‌های اجتماعی و تشخیص موارد مضر را دارد.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

آیا گوشی گلکسی اس ۲۲ در ۹ فوریه (۲۰ بهمن) رونمایی خواهد شد؟

خواندن مطلب بعدی ←

مجید حقی معاون رگولاتوری: کاهش سرعت اینترنت ایران را قبول نداریم

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین