خرید دارایی‌های دیجیتال در سال ۲۰۲۱ افزایش بی‌سابقه‌ای داشته است

خرید دارایی‌های دیجیتال در سال 2021 رکورد زد

طبق نتایج یک بررسی، تقریباً نیمی از صاحبان رمزارزها در سال ۲۰۲۱ خرید دارایی‌های دیجیتال را برای اولین‌بار به عنوان راهی برای سرمایه‌گذاری انتخاب کردند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از رویترز، یکی صرافی‌ ارز دیجیتال به نام جیمنی در آمریکا تحقیقی انجام داده است که بر اساس آن نیمی از مالکان ارزهای دیجیتال که عمدتاً از آمریکا لاتین، آسیا و اقیانوسیه هستند، برای اولین بار در سال ۲۰۲۱ دارایی‌ دیجیتال خریداری کردند.

این نظرسنجی در بازه زمانی نوامبر ۲۰۲۱ تا فوریه ۲۰۲۲ از بین ۳۰۰۰ نفر در ۲۰ کشور مختلف انجام شده است. بر اساس نتایج حاصل شده از این تحقیق، سال ۲۰۲۱، پرفروش‌ترین سال برای رمزارزها بوده است. از جمله دلایلی که سبب شده تا افراد به خرید دارایی‌های دیجیتال علاقه‌مند شوند، می‌توان به تورم و کاهش ارزش پول بسیاری از کشورها اشاره کرد.

گفتنی است که کشورهای برزیل و اندونزی در پذیرش رمزارزها پیشتاز هستند. بر اساس تحقیقات جیمینی، حدود ۴۱ درصد از افراد بررسی شده کشورهای مذکور، مالک رمزارز هستند. البته این رقم در دو کشور ایالت متحده و انگلیس به ترتیب ۲۰ و ۱۸ درصد است.

در بخشی دیگر از این بررسی به برنامه سرمایه‌گذاران در حیطه رمزارزها اشاره شده است. بر همین اساس صاحبان ارزهای دیجیتال، خرید دارایی‌های دیجیتال را به‌عنوان یک برنامه بلندمدت سرمایه‌گذاری انتخاب کرده‌اند.

همان‌طور که از نتایج این تحقیق مشخص است، مردم کشورهای که در چند سال اخیر با کاهش ارزش پول ملی دست‌وپنجه نرم می‌کنند به خرید رمزارزها علاقه‌مند هستند تا از سرمایه‌های خود در برابر تورم محافظت کنند.

شایان ذکر، حدود ۶۴ درصد از مردم اندونزی و هند معتقدند که خرید ارزهای دیجیتال از سرمایه‌ آن‌ها در برابر تورم محافظت می‌کند. البته این رقم برای آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها به ترتیب ۱۶ و ۱۵ درصد است.

→ خواندن مطلب قبلی

مرورگر مایکروسافت اج دومین مرورگر دسکتاپ محبوب جهان است

خواندن مطلب بعدی ←

اندروید ۱۳ احتمالا امکان اتصال هم‌زمان دو اپراتور در یک eSIM را فراهم می‌کند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *