شورای‌عالی فضای مجازی: متن طرح صیانت به این مرکز ارجاع داده نشده است

شورای عالی فضای مجازی: متن طرح صیانت به این مرکز ارجاع داده نشده است

شورای عالی فضای مجازی با انتشار بیانیه‌ای از عدم ارجاع طرح صیانت کاربران در فضای مجازی به این نهاد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از سایت مرکز ملی فضای مجازی، در بیانیه‌ای این نهاد آمده است که با توجه به درخواست مجلس شورای اسلامی مبنی بر بررسی طرح صیانت توسط شورای‌عالی فضای مجازی، فقط محورها و سیاست‌های مدنظر در زمینه قانون‌گذاری به خانه ملت ارائه خواهد شد و متن این طرح همچنان در مجلس و توسط نمایندگان بررسی می‌شود.

در بخشی دیگری از بیانیه‌ای شورای‌عالی فضای مجازی آمده است:

هرچند بر اساس نامه رئیس محترم مجلس شورای اسلامی به رئیس محترم جمهور و رئیس شورای‌عالی فضای مجازی، مطلوب این است که طرح صیانت و قوانین حکمرانی در فضای مجازی نیز پس از دریافت سیاست‌ها و نیازهای قانونی شورای‌عالی فضای مجازی مجدداً تنظیم و مورد بررسی قرار گیرد.

بر اساس بیانیه شورای‌عالی فضای مجازی، اخبار منتشر شده در خصوص ارجاع طرح صیانت به این نهاد نادرست و هیچ طرحی از سوی مجلس به شورای‌عالی فضای مجازی ارجاع داده نشده است.

بر همین اساس، فقط در خصوص محورها و سیاست‌های مدنظر شورای عالی فضای مجازی در زمینه قانون‌گذاری در مجلس شورای اسلامی درخواست اعلام نظر شده است.

شورای‌عالی فضای مجازی در بخش پایانی این بیانیه تاکید کرد که هرگونه اخبار یا اطلاعات در خصوص مصوبات جدید این نهاد، از طریق مراجع ذی‌ربط به عموم مردم اطلاع‌رسانی می‌شود.

این بیانیه در حالی منتشر می‌شود که ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای‌عالی فضای مجازی پیش‌تر گفته بود که رئیس مجلس از رئیس شورای‌عالی فضای مجازی درخواست کرده که نهاد مذکور با همکاری دولت، سیاست‌های کلان فضای مجازی را مشخص کنند.

→ خواندن مطلب قبلی

مالک یاهو هم به دنبال خرید توییتر است

خواندن مطلب بعدی ←

شرکت توانیر: در سال گذشته ۱۴۵۰ مرکز مجاز استخراج رمزارز راه‌اندازی شده است

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *