تعلیم ۱۰۰ جراح اندونزیایی برای استفاده از ربات ایرانی

تعلیم 100 جراح اندونزیایی برای استفاده از ربات ایرانی

طبق بیانات وزیر ارتباط و فناوری، بالغ بر ۱۰۰ جراح اندونزیایی قرار است برای استفاده از ربات های ایرانی تحت تعلیم و آموزش قرار بگیرند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از  مهر، عیسی زراع پور، وزیر ارتباط و فناوری، در بیانیه‌ای اعلام کرد که با سفر ریاست جمهوری ایران به جاکارتا، با امضا ۱۱ سند همراه بود. این سند شامل مفاد همکاری بین ایران و اندونزی است. زراع پور در مصاحبه خود گفت:

هیأت دولت برای استفاده ظرفیت همه دستگاه‌ها در توسعه روابط اقتصادی با کشورهای مختلف، مسئولیت کمیسیون مشترک اقتصادی کشورها، بین وزرا تقسیم‌شده است که مسؤولیت کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران با کشورهای مالزی، اندونزی و فیلیپین با وزارت ارتباطات است.

طبق اخباری که در گذشته نیز اعلام شد، ایران و اندوزی از پیشتر در حال مذاکرات در روی موضوعات مختلف هستند تا بتوانند به یک توافق جامع و کامل برسند. اخرین اخباری که در ارتباط با قرار داد ایران با اندوزی بیان شده بود در ارتباط استفاده از تجهیزات پزشکی ایران در اندونزی بود.

زراع پور اخذ قرارداد بین این دو کشور را تایید کرده و در ادامه گفت:

بیش از ۱۰۰ جراح اندونزیایی برای استفاده از این ربات آموزش دیدند چراکه برای کشوری که از بیش از ۶۰۰ جزیره تشکیل شده استفاده از این ابزار بسیار مهم و حیاتی است.

ارتباطات بین ایران و اندوزی به طوری رسمی در قالب ۱۱ سند امضاء شده است . حالا نوبت به پیگیری قرارداد و تعهد به مفاد آن رسیده است.

→ خواندن مطلب قبلی

شرکت OpenAI خاستار تشکیل نهاد بین المللی برای هوش مصنوعی شد

خواندن مطلب بعدی ←

مایکروسافت تصاویر و ویدیوهای تولید شده با هوش مصنوعی را علامت گذاری خواهد کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *