شرکت OpenAI خاستار تشکیل نهاد بین المللی برای هوش مصنوعی شد

شرکت OpenAI خاستار تشکیل نهاد بین المللی برای هوش مصنوعی شد

اخیرا هوش مصنوعی در تمامی حوزه ها توانسته است به پیشرفت زیادی برسد. این پیشرفت به حدی حالت صعودی به خود گرفته که سبب نگرانی‌هایی از جانب دولت‌های جهانی و خطر آن برای بشریت شده است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از یاهو، OpenAI درخواست تشکیل آژانس بین المللی برای هوش مصنوعی را صادر کرد. این شرکت قصد دارد بشریت بتواند از طریق ایجاد یک مجمع بین المللی، رفتار هوش مصنوعی را زیر نظر بگیرد.

مدیران ارشد شرکت OpenAI در یک مقاله بیان کردند که سرعت نوآوری در زمینه هوش مصنوعی به شدت افزایش پیدا کرده است به طوری که نهادهای کنونی توان رسیدگی کامل به آن را ندارند.

این مدیران به طور مستقیم بیان کردند که هوش مصنوعی باید حتما تحت نظارت باشد و نمی‌توان کنترل آن را به خود هوش مصنوعی واگذار کرد. آن‌ها در این باره می‌گویند:

ما نیازمند سطحی از هماهنگی میان توسعه‌دهندگان پیشتاز هستیم تا مطمئن شویم که تولید ابرهوش مصنوعی به‌نحوی اتفاق می‌افتد که بتوانیم ضمن حفظ ایمنی، به یکپارچه‌شدن نرم این سیستم‌ها با جامعه کمک کنیم.

این شرکت در ادامه اظهارات خود اینگونه بیان کرده است:

ما احتمالاً درنهایت به چیزی شبیه به [آژانس بین‌المللی انرژی اتمی] برای تلاش‌های مربوط به ابرهوش مصنوعی نیاز داریم؛ هر تلاشی فراتر از یک آستانه توانمندی مشخص باید تحت پوشش یک نهاد بین‌المللی قرار بگیرد که می‌تواند سیستم‌ها را بازرسی کند، خواستار حسابرسی آن‌ها شود، استانداردهای سازگاری و ایمنی را آزمایش نماید، محدودیت‌هایی را بر سطح پیاده‌سازی یا امنیت سیستم‌ها اعمال کند.

در کل رسیدگی به هوش مصنوعی باید هر چه سریع‌تر اتفاق بی‌افتد زیرا همان طور که در اخبار اخیر نیز مشاهده کردید، هشدارهای زیادی مبنی بر خطر هوش مصنوعی برای بشریت وجود دارد که باید جدی گرفته شود.

→ خواندن مطلب قبلی

هوش مصنوعی به مایکروسافت استور اضافه می‌شود

خواندن مطلب بعدی ←

تعلیم ۱۰۰ جراح اندونزیایی برای استفاده از ربات ایرانی

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *