مجلس برای واردات گوشی‌های با ارزش بیش از ۶۰۰ دلار، تعرفه ۱۲ درصدی تعیین کرد

مجلس برای واردات گوشی‌های با ارزش بیش از 600 دلار، تعرفه 12 درصدی تعیین کرد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی که این روزها مشغول بررسی بودجه ۱۴۰۱ هستند، برای واردات گوشی‌های با ارزش بیش از ۶۰۰ دلار، تعرفه ۱۲ درصدی در نظر گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن، رئیس گمرگ پیشتر اعلام کرده بود؛ واردات گوشی‌های با ارزش بیش از ۶۰۰ دلار از سال آینده به کشور ممنوع خواهد شد. اما طولی نکشید که این خبر تکذیب شد و مسئولان اعلام کردند که واردات گوشی‌های گران قیمت و پرچمدار به کشور همچنان ادامه خواهد داشت.

اما دیروز در طی برگزاری جلسه علنی مجلس، نمایندگان با تعیین تعرفه ۱۲ درصدی با واردات این دست از گوشی‌ها به کشور موافقت کردند. در جریان رای‌گیری این مصوبه، ۱۷۱ نماینده از ۲۱۰ نفر حاضر در جلسه به این مصوبه رای موافق دادند و بدین ترتیب واردات گوشی‌های بالای ۶۰۰ دلار با اعمال تعرفه ۱۲ درصدی به کشور امکان پذیر شد.

البته تعدادی از نمایندگان تلاش کردند تا تعرفه واردات تبلت‌های با ارزش بیش از ۲۰۰ یورو و لپ‌تاپ‌های بالای ۵۰۰ یورو را افزایش دهند که با مخالفت اکثریت نمایندگان مواجه شد.

شایان ذکر، تا پیش از تصویب این قانون، تعرفه واردات برای تمامی گوشی‌های موبایل ۶ درصد بود. اما حالا ورادکنندگان برای واردات گوشی‌های هوشمند پرچمدار و گران قیمت باید تعرفه ۱۲ درصدی پرداخت کنند. در نتیجه باید منتظر افزایش قیمت گوشی‌های پرچمدار در کشور باشیم.

→ خواندن مطلب قبلی

طراحی و رنگ‌های گوشی Poco M4 Pro 4G قبل از عرضه فاش شد

خواندن مطلب بعدی ←

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس: قانون‌گذاری در فضای مجازی باید با کارشناسی دقیق انجام بگیرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *