بدرفتاری با کارمندان سیاه پوست؛ جدیدترین اتهام علیه گوگل

بدرفتاری با کارمندان سیاه پوست؛ جدیدترین اتهام علیه گوگل

اخیرا شکایتی جدید علیه گوگل مطرح شده که این سازمان به بدرفتاری با کارمندان سیاه‌پوست و تعصب نژادی سیستماتیک متهم شده است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن و به نقل از رویترز، تعصب نژادی و بدرفتاری با کارمندان رنگین پوست از جدیدترین اتهامات علیه غول موتورهای جستجو است. بر اساس شکایت جدید علیه گوگل، شاکیان مدعی هستند که این کمپانی کارمندان رنگین پوست خود را در مشاغل سطح پایین استخدام می‌کند و به آن‌ها حقوق کافی نمی‌دهد. در این گزارش همچنین آمده است که امکان پیشرفت کارکنان رنگین پوست وجود ندارد.

شاکیان گوگل با تنظیم این شکایت مدعی هستند که در این کمپانی نوعی فرهنگ نژادپرستانه جهت دار وجود دارد که به نفع افراد سفید پوست وضع شده است.

براساس گزارش‌های منتشر شده، ۴.۴ درصد از کارمندان و ۳ درصد از مدیران ارشد و نیروی کار فنی غول موتورهای جستجو را رنگین پوستان تشکیل می‌دهند.

شکایت مذکور توسط فردی به آوریل کرلی تنظیم شده است. وی مدعی است که آلفابت، شرکت مادر گوگل با کارمندان سیاه‌پوست رفتار خوبی ندارد و آن‌ها را محیط‌های کاری ناسازگار قرار می‌دهد.

کرلی سال ۲۰۱۴ در گوگل استخدام شد تا برنامه‌ای برای توسعه کالج‌ سیاه‌پوستان طراحی کند. اما وی به دلیل تحقیرشدن توسط همکاران سفیدپوست خود نتواست این کار را به سرانجام برساند و در سال ۲۰۲۰ از آلفابت اخراج شد.

→ خواندن مطلب قبلی

تغییر لوگوی گوگل در آستانه سال جدید؛ گوگل هم به استقبال بهار رفت

خواندن مطلب بعدی ←

تلگرام در برزیل رفع فیلتر شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *