با این برنامه، گوشی‌های سامسونگ خود را تعمیر کنید

با این برنامه، گوشی‌های سامسونگ خود را تعمیر کنید

تعمیر گوشی‌های موبایل در سال‌های اخیر همواره یکی از دغدغه‌ها و چالش‌های شرکت‌های بزرگ بوده است. از همین رو، سامسونگ از یک برنامه جدید رونمایی کرده است که کاربران گوشی‌های گلکسی با آن می‌توانند دستگاه‌های خود را تعمیر کنند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از سایت XDA، کاربران برای تعمیر گوشی‌های گلکسی با کیت که خریداری می‌کنند، می‌توانند نمایشگر، شیشه قاب عقب و درگاه شارژ را تعویض کنند. هرچند ابزارهای این کیت کم است اما سامسونگ در آینده‌ای نزدیک قطعات بیشتری را به این برنامه اضافه می‌کند.

غول کره‌ای برای ایجاد این قابلیت از شرکت iFixit کمک گرفته است و افراد با کیت موردنظر می‌توانند گوشی‌های خانواده گلکسی S20، S21 و گلکسی تب S7+ را تعمیر کنند. البته سامسونگ دستورالعمل‌ تعمیر مرحله به مرحله موارد مذکور را به کاربران ارائه خواهد کرد تا به راحتی بتوانند گوشی‌های خود را تعمیر کنند.

به گفته سامسونگ، با این برنامه عمر گوشی‌های هوشمند افزایش پیدا خواهد کرد و میزان زباله‌های ناشی از تعمیر دستگاه‌ها نیز به حداقل خواهد رسید. این شرکت همچینن به کاربران خود گفته است که به زودی قطعات  بیشتری را برای این برنامه فراهم خواهد کرد تا امکان تعمیر دستگاه‌های بیشتری فراهم شود.

در نهایت، قیمت بسته تعویض نمایشگر برا گوشی‌های سری گلکسی S20 و S21 به ترتیب ۱۹۹ و ۲۳۲ دلار است. همچنین‌ هزینه‌های بسته تعویض شیشه قاب عقب و درگاه شارژ گوشی‌های مذکور به ترتیب ۶۹ و ۵۹ دلار است.

گفتنی است که سامسونگ اخیرا با تمرکز روی تعمیر دستگاه‌های گلکسی، قابلیت‌های مختلفی را برای گوشی‌های هوشمند خود فراهم کرده است. به عنوان مثال، غول فناوری کره جنوبی امکان مخفی کردن اطلاعات کاربران هنگام تعمیر توسط تعمیرکاران را فراهم کرده است.

→ خواندن مطلب قبلی

جیمز وب تصویری جدید و خیره‌‌کننده از یک کهکشان نادر را منتشر کرد

خواندن مطلب بعدی ←

گوشی وان پلاس ۱۰T با شارژر ۱۵۰ واتی معرفی شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *