بانک مرکزی نیجریه ارز دیجیتال راه‌اندازی می‌کند

نیجریه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) خود را در بحبوحه تلاش ها برای سفت کردن بازار کریپتو راه‌اندازی می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از کریپتو نیوز، محمدو بوهاری، رئیس جمهور نیجریه باید امروز ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)  را برای تقویت عملکرد سیستم پرداخت های این کشور راه اندازی کند.

بانک مرکزی نیجریه (CBN) گفت: به دنبال یک سری تعامل با ذینفعان مرتبط از جمله جامعه بانکی، اپراتورهای فین‌تک، بازرگانان و در واقع بخشی از نیجریه‌ای‌ها، بانک مرکزی نیجریه ارز دیجیتال را طراحی کرد.

به گفته بانک، این پروژه با یک سری تغییرات، قابلیت‌ها و بهبودهای بیشتر در پلتفرم‌ها ادامه خواهد یافت.

وب‌سایت eNaira روز ۳۰ سپتامبر، یک روز قبل از راه‌اندازی رسمی خود که قبلاً برای ۱ اکتبر برنامه‌ریزی شده بود، فعال شد.

نیجریه، ارز دیجیتال بانک مرکزی را با شعار: همان نایرا (واحد پول نیجریه)، امکانات بیشتر” تبلیغ می کند.

ناظران می گویند این توسعه می تواند بخشی از تلاش های مقامات نیجریه برای استفاده از پروژه eNaira برای مقابله با محبوبیت روزافزون رمزنگاری در بین مردم این کشور باشد.

آگوست گذشته، شرکت تحقیقاتی دارایی‌های دیجیتال Arcane Research  در تحلیلی اشاره کرد که با توجه به روند رو به رشد پذیرش کریپتو در نیجریه، دولت این کشور تلاش می‌کند تا پذیرش بیت‌کوین را کاهش دهد که تا حدی به دلیل تمایل به فریز کردن آن است.

جای تعجب نیست که توقف یک جایگزین مقاوم در برابر سانسور در سطح جهانی برای نایرا سخت تر از آن چیزی بود که پیش بینی می شد. جایی که اراده وجود دارد، راهی وجود دارد و شهروندان نیجریه از کاربران مشتاق بازارهای همتا به همتا بوده اند. این امر باعث شده است که منطقه صحرای آفریقا به بزرگترین منطقه از نظر حجم معاملات در بازارهای جهانی تبدیل شود.

گزارش اخیر شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین، نیجریه را به عنوان ششمین کشور در شاخص جهانی پذیرش رمزنگاری رتبه‌بندی کرده است که به ترتیب ویتنام، هند، پاکستان، اوکراین و کنیا پیش از آن قرار دارند.

→ خواندن مطلب قبلی

انسان باعث انقراض ماموت نشده است

خواندن مطلب بعدی ←

امکان مبادله یک‌به‌یک استیبل کوین‌ها فراهم شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *