اپلیکیشن Bacticount رقیب تست پی سی آر

اپلیکیشن Bacticount رقیب تست پی سی آر

چند روزی است که طراحی و توسعه یه برنامه به نام اپلیکیشن Bacticount اخبار فناوری و ویروس کرونا را تحت تاثیر قرار داده است.

 به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از انگجت، زمانی که نوع omicron وارد ایالات متحده شد، کمبود تست در این کشور به مشکلی جدی تبدیل شد. از همین رو بسیاری از آمریکایی‌ها که بین صف‌های طولانی در کلینیک‌های اختصاصی و آزمایش‌های خانگی بسیار گران‌قیمت گیر بودند از انجام آزمایش را برای اطمینان از عدم ابتلا به کووید ۱۹ منصرف می‌شدند.

در همین راستا، محققان دانشگاه کالیفرنیا از ایجاد سیستمی بر روی تلفن همراه خبر دادند که به اندازه تست پی سی آر دقیق و کارآمد است.

با این سیستم که شامل دانلود اپلیکیشن Bacticount در گوشی هوشمند و همچنین استفاده از صفحه داغ و جعبه مقوایی با چراغ LED است، انجام تست کوید آسان خواهد شد.

کاربران برای استفاده از این محصول باید بزاق دهان خود را بر روی صفحه داغ قرار دهند و آن را با یک محلول آزمایشگاهی که تشخیص هرگونه RNA ویروسی در نمونه دوربین عقب گوشی آسان‌تر می‌‌کند، ترکیب کنند. پس از ترکیب این دو، افراد باید گوشی هوشمند خود را بر روی صفحه داغ قرار دهند و اپلیکیشن Bacticount را فعال کنند.

کاربران اگر به ویروس کرونا مبتلا باشند، ترکیب محلول با بزاق دهان پیوند خورده و به رنگ قرمز روشن در می‌آید. قیمت این محصول بسیار کاربردی ارزان است و افراد برای خرید آن فقط هفت دلار پرداخت خواهند کرد.

شایان ذکر است، اپلیکیشن Bacticount تاکنون فقط برای کار با Samsung Galaxy S9 بهینه شده است و برای گوشی‌های دیگر به کار نمی‌آید، اما با این حال سیستم امیدوار کننده‌ای برای آزمایش آسان کرونا محسوب می‌شود .

دکتر مایکل مان، محقق اصلی این پروژه، در خصوص اپلیکیشن Bacticount به خبرنگاران مختلف گفت:

  این سیستم را می‌توان برای استفاده در خانه نیز تطبیق داد، در حالی که اساساً برای کمک به آزمایش در مکان‌هایی که به منابع کافی دسترسی ندارند، ساخته شده است.

 مان در ادامه اظهار داشت که در ادامه می‌توان این محصول را برای شناسایی انواع جدید COVID-19 و سایر عوامل بیماری‌زا مانند آنفولانزا اصلاح کرد.

→ خواندن مطلب قبلی

سازمان بهداشت جهانی (WHO): ویروس امیکرون BA.2 شدیدتر از BA.1 نیست

خواندن مطلب بعدی ←

وزیر ارتباطات: به زودی پروژه فیبر نوری ملی کلید خواهد خورد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *