نمایندگان مجلس با ادامه بررسی طرح صیانت در کمیسیون مشترک مخالفت کردند

نمایندگان مجلس با ادامه بررسی طرح صیانت در کمیسیون مشترک مخالفت کردند

معاون قوانین مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه‌ای به هیئت‌رئیسه کمیسیون مشترک از مخالف نمایندگان با بررسی طرح صیانت توسط کمیسیون مذکور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن، نمایندگان روز دوشنبه برابر با ۲۲ فروردین جلسه‌ای غیرعلنی تشکیل دادند تا وضعیت طرح صیانت از کاربران را به‌نوعی تعیین تکلیف کنند. پس از پایان یافتن جلسه، شنیده‌ها حاکی از آن بود که نمایندگان به بازگشت طرح صیانت به صحن علنی مجلس رأی دادند و کمیسیون مشترک را منحل کردند.

اما طولی نکشید که برخی از نمایندگان، رئیس و اعضای کمیسیون مشترک این خبر را تکذیب کردند و رأی‌گیری را مجلس را استمزاجی و خلاف قانون دانستند. رضا تقی‌پور، رئیس کمیسیون مشترک اخبار منتشر شده در خصوص انحلال کمیسیون مشترک را نادرست دانست و تاکید داشت که طرح صیانت همچنان در این کمیسیون بررسی خواهد شد.

حالا پس از کش و قوس‌های فراوان، بهزاد پورسید، معاون قوانین مجلس با ارسال نامه‌ای به رئیس کمیسیون مشترک از عدم امکان رسیدگی طرح مذکور در کمیسیون مشترک و بررسی آن در صحن علنی مجلس خبر داد.

در بخشی از این نامه به رأی‌گیری نمایندگان در خصوص طرح صیانت اشاره شد که بر اساس آن کمیسیون مشترک بر مبنای اصل ۸۵ قانون اساسی دیگر نمی‌تواند طرح مذکور را بررسی کند.

گفتنی است علیرضا سلیمی، عضو هیئت‌رئیسه از موافقت نمایندگان با بررسی طرح صیانت در صحن علنی مجلس خبر داده بود. البته وی نسبت به رأی‌گیری انجام شده نیز اظهار داشت که دو دیدگاه حقوقی وجود دارد که می‌بایست نسبت به آن کنکاش قانونی شود.

اما به‌طورکلی و با توجه به نظرات معاونت قوانین مجلس و عضو هیئت‌رئیسه، می‌توان به این نتیجه رسید که کار کمیسون مشترک به پایان رسیده است.

→ خواندن مطلب قبلی

واتس‌اپ از قابلیت Communities (انجمن) رونمایی کرد

خواندن مطلب بعدی ←

اپل در حال کار بر روی ۹ مک جدید با تراشه M2 است

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *