آموزش و آزمون گواهینامه رانندگی الکترونیکی می‌شود

آموزش و آزمون گواهینامه رانندگی الکترونیکی می‌شود

سرهنگ محمد علی زارع، معاون خدمات فنی مهندسی و خدمات ترافیکی فراجا از الکترونیکی شدن آموزش و آزمون گواهینامه رانندگی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از رادیو گفتگو، سرهنگ محمد علی زارع با اشاره به هوشمند سازی خدمات پلیس راهنمایی و رانندگی در کشور، از راه‌اندازی سامانه‌ای برای آموزش و برگزاری آزمون گواهینامه خبر داد. به گفته وی، آموزش‌های رانندگی در دوران همه‌گیری کرونا به صورت غیر حضوری برگزار می‌شد و حالا در آینده‌ای نزدیک نیز آزمون‌ها هم به صورت الکترونیکی و غیر حضوری انجام می‌شود.

بر اساس گفته‌های معاون خدمات فنی مهندسی و خدمات ترافیکی فراجا، در ۶ ماه اول سال جاری حدود ۷ میلیون ۵۸۹ هزار گواهینامه رانندگی به صورت هوشمند صادر شده است.

سرهنگ محمدعلی زارع در بخشی دیگر از گفتگو خود به خدمات ارائه شده پلیس راهنمایی و رانندگی به مردم اشاره کرده و در این مورد گفت:

خدمات‌رسانی در پلیس راهنمایی و رانندگی تعطیل بردار نیست و پلیس به صورت شبانه روزی به مردم خدمات ارائه می‌دهد. در سال گذشته ۶۱ میلیون و ۶۴۵ هزار خدمت توسط پلیس راهنمایی و رانندگی به مردم ارائه شده است.

به گفته وی، خدمات پلیس راهنمایی و رانندگی کشور بخش‌های مختلفی را شامل می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به شماره‌گذاری خودروها، نقل و انتقال خودرو، تعویض پلاک، اسقاط پلاک، آموزش رانندگی، ترسیم کروکی تصادفات و … اشاره کرد.

سرهنگ زارع همچنین به خدمات هوشمندی که توسط پلیس راهنمایی و رانندگی ارائه می‌شود نیز اشاره کرد. به گفته وی، در حال حاضر شماره‌گذاری، نقل انتقال خودرو و تعویض پلاک به صورت غیر حضوری و الکترونیکی قابل انجام است.

→ خواندن مطلب قبلی

سوئدهای با یک روش خلاقانه، انواع وسایل را به یک پنل خورشیدی تبدیل می‌کنند

خواندن مطلب بعدی ←

سریع ‌ترین DRAM جهان معرفی شد؛ LPDDR5X سامسونگ با سرعت ۸.۵ گیگابایت بر ثاینه

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *