سوئدهای با یک روش خلاقانه، انواع وسایل را به یک پنل خورشیدی تبدیل می‌کنند

سوئدهای با یک روش خلاقانه، انواع وسایل را به یک پنل خورشیدی تبدیل می‌کنند.

امروزه جهان برای تولید و تامین انرژی برق به استفاده از انرژی‌های پاک از جمله منبع نور آفتاب روی آورده است. در همین راستا، شرکت‌های مختلف برای بهره بردن از نور خورشید، هر از چند گاهی یک روش جدید معرفی می‌کنند. حالا یک استارت‌اپ سوئدی روشی را خلق کرده است که با استفاده از آن می‌توان انواع وسایلی که به برق نیاز دارند را به یک پنل خورشیدی تبدیل کرد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از نکس‌وب، استارت‌اپ سوئدی Exeger روشی را ابداع کرده که برای تامین انرژی الکتریکی محصولات دیگر نیازی به استفاده از برق شبکه یا باتری نیست و نیروی دستگاه‌های موردنظر توسط نور خورشید تامین می‌شود. سوئدی‌ها فناوری جدید خود را Powerfoyle نامگذاری کرده‌اند.

فناوری Powerfoyle یک نوار کشی جدید است که به صورت یکپارچه روی دستگاه‌های الکتریکی قرار می‌گیرد و با آن‌ها ادغام می‌شود. پس از یکپارچه شدن این کش با دستگاه موردنظر، نیروی برق محصولات توسط نور آفتاب تامین می‌شود.

طبق گفته‌های Exeger، در حال حاضر شش محصول با فناوری جدید این مجموعه از جمله هدفون‌های خورشیدی و کلاه ایمنی دوچرخه سواران تجاری سازی شده و به مرحله تولید رسیده است. البته این مجموعه امیدوار است که دامنه محصولاتی که با Powerfoyle سازگار هستند را گسترش دهد.

→ خواندن مطلب قبلی

گوگل تصاویری از نسخه جدید پلی استور را برای دستگاه‌های با نمایشگر بزرگ منتشر کرد

خواندن مطلب بعدی ←

آموزش و آزمون گواهینامه رانندگی الکترونیکی می‌شود

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *