بازدید معاون اول رئیس جمهور از نمایشگاه فناوری های ایران ساخت

بازدید معاون اول رئیس جمهور از نمایشگاه فناوری های ایران ساخت

نمایشگاه فناوری های ایران ساخت که به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه‌اندازی شده است، آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن و به نقل از سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در این نمایشگاه ۱۵۰ شرکت دانش بنیان و خلاق حضور دارند که دستاوردها و محصولات خود را به نمایش می‌گذارند.

در نخستین روز، محمد مخبر معاون اول ریاست جمهوری و سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از این نمایشگاه بازدید به عمل آوردند و شروع به کار آن را کلید زدند.

نمایشگاه فناوری های ایران ساخت به مدت سه روز دایر است و علاقه‌مندان می‌توانند از ساعت ۹ صبح الی ۷ غروب از آن بازدید کنند.

در این نمایشگاه، شرکت‌های مختلفی از حوزه‌های پزشکی، دارویی، سلول‌های بنیادی، صنعت فضایی، حمل و نقل، اقتصاد دیجیتال، فناوری‌های اعصاب و شناختی، گیاهان دارویی و نانو حضور دارند که محصولات و دستاوردهای خود را به نمایش گذاشته‌اند.

نمایشگاه فناوری های ایران ساخت صادارات محور در تیر ماه سال جاری، توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به بهره‌داری رسید. از همین رو شرکت‌هایی که فعالیت دانش بنیان دارند، می‌توانند محصولات خود را در این بستر به نمایش بگذارند.

در محل برگزاری این نمایشگاه، محصولات مختلف و کاربردی توسط شرکت‌های دانش بنیان به نمایش در آمده است که می‌تواند باعث پیشرفت بخش‌ها و صنایع مختلف کشور شود.

از جمله محصولات ارائه شده در نمایشگاه فناوری‌های ساخت ایران می‌توان به شبیه ساز رانندگی نصیر، ردیاب چشمی قابل حمل، ربات هادی، پایش هوایی جنگل‌های هیرکانی، پمپ‌های فشار قوی مقاوم به آب دریا، آفت‌کش‌های سازگار و تجهیزات بازیابی انرژی اشاره کرد.

→ خواندن مطلب قبلی

انویدیا از خرید Arm با هزینه ۶۶ میلیارد دلار منصرف شد

خواندن مطلب بعدی ←

نوسانات قیمت بیت کوین همچنان ادامه دارد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *