خبر های فوری:

جمعه, ۱۹ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۲۲:۵۴

فناوری باتری حالت جامد شیائومی با چگالی انرژی بالا رونمایی شد

فناوری باتری حالت جامد شیائومی با چگالی انرژی بالا رونمایی شد

شیائومی، غول فناوری چینی، در زمینه باتری از یک فناوری جدید رونمایی کرد. فناوری باتری حالت جامد شیائومی دارای چگالی انرژی بالاتر است و در دما‌های پایین عملکرد بهتری را ارائه می‌کند. علاوه بر این، فناوری مذکور از ضریب امنیت بالاتری بهره می‌برد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از گیزموچاینا، شیائومی مدعی است که چگالی انرژی فناوری باتری حالت جامد خود ۱۰۰۰ وات ساعت در لیتر است و عملکرد تخلیه انرژی آن در دماهای پایین حدود ۲۰ درصد بهبود یافته است.

مهم‌ترین تفاوت باتری‌های حالت جامد و باتری‌های سنتی، الکترولیت است که به حالت جامد تبدیل شده است. الکترولیت‌های جامد نسبت به الکترولیت‌های مایع استحکام بالاتری دارند و از چگالی انرژی بیشتری بهره می‌برند. باتری‌های حالت جامد می‌تواند صعنت باتری را متحول کند و شیائومی وعده داده که فناوری جدیدش زمین بازی را تغییر دهد.

در آزمایش‌های شیائومی از فناوری جدیدش نتایج جالب توجه‌ای به دست آمد. یکی از نتایج این بود که چگالی انرژی در باتری‌های حالت جامد ۱۰۰۰ وات ساعت در لیتر است. این بدان معناست که انرژی بیشتری را می‌توان در یک فضای کوچکتر ذخیره کرد. شیائومی برای بررسی بیشتر فناوری جدید خود، از یک باتری ۶۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی را در گوشی هوشمند شیائومی ۱۳ استفاده کرد که به این نتیجه رسید عمر باتری به طور قابل توجه‌ای افزایش پیدا می‌کند.

علاوه بر چگالی انرژی بالا، فناوری جدید شیائومی در دماهای پایین نیز عملکرد بهتری را ارائه می‌دهد و ضریب امنیتی آن نیز بهود یافته است.

به طور کلی، فناوری جدید باتری حالت جامد شیائومی می‌تواند گام مهمی در توسعه نسل بعدی باتری‌ها باشد. گفتنی است که شرکت‌های فناوری در زمینه طراحی و تولید باتری‌های مختلف فعالیت‌های مهمی را انجام داده‌اند. به عنوان مثال، آنر به تازگی از اولین باتری سیلیکون کربن موبایل خود که تراکم انرژی نسبت به نسل‌های قبلی ۱۲.۸ درصد بالاتر است، رونمایی کرد.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

ایلان ماسک: هوش مصنوعی خطرناک است و به تنظیم مقررات نیاز دارد

خواندن مطلب بعدی ←

مایکروسافت از فناوری VSR برای افزایش وضوح ویدیوها با هوش مصنوعی رونمایی کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین