خبر های فوری:

چهارشنبه, ۹ اسفند ۱۴۰۲, ساعت ۱۰:۳۶

تاکسی هوایی خودران Wisk Aero با سرعتی بیش از ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت معرفی شد

تاکسی هوایی خودران Wisk Aero با سرعتی بیش از 200 کیلومتر بر ساعت معرفی شد

استارتاپ Wisk Areo که در زمینه فناوری‌های فضایی و صنعت هواپیمایی فعالیت می‌کند، از یک تاکسی هوایی خودران رونمایی کرد. این تاکسی هوایی خودران با ظرفیت چهار نفره می‌تواند با سرعتی بیش از ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت پرواز کند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از گیزمودو، استارت‌اپ Wisk Aero در تلاش است تا با کسب مجوزهای لازم از اداره هوانوردی فدرال، خدمات تاکسی هوایی را در ایالات متحده آمریکا راه‌اندازی کند. تاکسی هوایی خودران در بخش جلویی خود از شش روتور بهره می‌برد که هر کدام از آن‌ها دارای پنج پره هستند. این پره‌ها به هواپیما کمک می‌کند تا به صورت افقی یا عمودی کج شود.

همچنین در بخش عقبی هواپیما هم شش روتور قرار دارد که هرکدام از دو پره تشکیل شده‌اند و در حالت عمودی ثابت می‌مانند. تاکسی هوایی مذکور قادر است در ارتفاعی بین ۷۵۰ تا ۱۲۰۰ از سطح زمین پرواز کند. همچنین این محصول نوآورانه می‌تواند با سرعتی بیش از ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت حرکت کند.

البته همانطور که اشاره کردیم؛ Wisk Aero برای راه‌اندازی این سرویس باید سه گواهینامه نوع، تولید و شرکت هواپیمایی را دریافت کند. گواهی نوع نشان دهنده این است که شرکت هواپیمایی تمامی استانداردهای طراحی و ایمنی FAA را برآورده می‌کند. گواهی‌های تولید و شرکت هواپیمایی هم به ترتیب نشان دهنده تاییدیه شروع ساخت محصولات هوایی و خدمات تاکسی هوایی تجاری است.

استارتاپ WISK با طراحی و تولید این محصول در تلاش است تا یک سرویس تاکسی هوایی بین شهری خودران را ارائه کند که بدون نیاز به خلبان، حمل و نقل مسافران را انجام دهد. این استارتاپ معتقد است که با راه‌اندازی این پروژه، سالانه ۲۰ میلیون پرواز انجام می‌شود.

نویسنده صنایع مدرن

→ خواندن مطلب قبلی

ساعت هوشمند وان پلاس نورد واچ با برچسب قیمتی ۶۰ دلار معرفی شد

خواندن مطلب بعدی ←

سهم انرژی‌های خورشیدی و بادی برای تولید برق در جهان به بیش از ۱۰ درصد رسید

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین